دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر سفیران سلامت می‌شوند

2 دی 1396
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه‌های آزاد اسلامی و مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، در راستای اجرای طرح جذب سفیران سلامت دانشجویی منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مرکز بهداشت این شهرستان و دانشگاه‌های آزاد اسلامی، در راستای اجرای طرح جذب سفیران سلامت دانشجویی خبر داد.
مهندس حمید حبیبی نیا در تشریح طرح جذب سفیران سلامت دانشجویی گفت: هدف از این امر آموزش و آگاهی بخشی سفیران سلامت به‌منظور توانمندسازی برای خودمراقبتی و انتقال مفاهیم کسب‌شده به همسالان و گروه‌های مرتبط است.
وی طرح سفیران سلامت دانشجویی را از طرح‌های تحول نظام سلامت دانست و تصریح کرد: با مشارکت و هماهنگی بین جوامع مردمی و دانشجویی می‌توان به قله‌های بهداشت و سلامت جامعه دست‌یافت، بنابراین از دانشجویان انتظارمی‌رود با ساختار تشکیلاتی خودمراقبتی و به کمک اطلاعات حاصله، سلامت را در سطح جامعه انتشار دهند.
مهندس حبیبی نیا اضافه کرد: مراقبت گروه سنی جوانان و میان‌سالان و خودمراقبتی سازمانی کارکنان از دیگر طرح‌های تحول نظام سلامت است که بایستی مراقبت جوانان و میان‌سالان در اولویت کار قرار گیرد.
مدیرکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بابیان اینکه با شروع طرح سفیران سلامت دانشجویی 42 نفر سفیر دانشجو جذب این طرح شدند عنوان داشت: این سفیران آماده هرگونه آموزش و ارائه آن به کلیه دانشجویان هم سن و همسالان خود هستند.
دکتر اشکان معصومی گفت: ایجاد کانون دانشجویی در خوابگاه می‌تواند به توانمند کردن آنان در امر آموزش کمک بزرگی کند.
وی تصریح کرد: اگر دانشجویان توانمند شوند و سبک زندگی سالم را رعایت کنند کمتر بیمار می‌شوند و کیفیت زندگی آن‌ها افزایش پیدا می‌کند و درنتیجه کمتر برای خدمات درمانی هزینه خواهند کرد.
این نشست هم‌اندیشی با حضور مدیرکل دانشجویی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، معاون فنی، کارشناس مسئول واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس و کارشناس مسئول آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     تفاهم‌نامه     سفیران.سلامت     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   2 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >