مطالعات در حوزه دریا می‌تواند منجر به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان شود/ گزارش تصویری

2 دی 1396
رییس پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس بوشهر گفت: مطالعات در حوزه دریا می‌تواند منجر به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان شود.

پروفسور ایرج نبی پور در نشست علمی ماهیانه با محوریت علوم زیست پزشكی مرتبط با دریا افزود: با توجه به پتانسیل‌های موجود در منطقه ساحلی بوشهر، امکانات و زیرساخت‌های نظری و فیزیکی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دانشگاه خلیج‌فارس، مرکز ملی اقیانوس‌شناسی و پژوهشکده میگو، زمینه‌های تحقیقاتی مشترک در سطح استان و كلان منطقه ٥ بسیار هموار است.
وی تصریح کرد: تأکید ما نه‌تنها بر روی علوم دارویی و شاخه‌های وابسته به آن است، بلکه با دیدی فراتر، در سطح بررسی آلاینده‌های خلیج‌فارس و حوزه‌های دیگر مطالعات بهداشت محیط نیز ظرفیت‌های تحقیقاتی فراوانی وجود دارد.
رییس پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس بوشهر اظهار داشت: هدف نهایی از مطالعات حوزه دریا ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و شاخه‌های فناورانه است که منجر به محصول مبتنی بر دانش گردد.
پروفسور ایرج نبی‌پور بیان کرد: تبادل دستاوردها و تجربیات اساتید و متخصصین حوزه علوم زیستی دریایی و همچنین بسط دانش و مهارت‌های مربوط به شاخه علوم زیست‌فناوری دریایی پزشکی از جمله اهداف این نشست‌های علمی است.
وی تصریح کرد: در اولین جلسه از سلسله نشست‌های این سمپوزیوم، از دکتر امیررضا جاسبی دانشیار فیتوشیمی مرکز تحقیقات شیمی دارویی و گیاهی دانشگاه علوم پزشکی شیراز دعوت گردید تا دستاوردهای گروه تحقیقاتشان در زمینه جداسازی و شناسایی خواص زیستی ترکیبات طبیعی جلبک‌ها و اسفنج‌های دریایی خلیج‌فارس ارائه دهند. دکتر امیررضا جاسبی ضمن ارائه سخنرانی، تجربیات خود در زمینه شناسایی ترکیبات ضد سرطانی، ضدمیکروبی و آنتی‌اکسیدانی را ارایه داد.
سمپوزیوم ماهیانه با محوریت علوم زیست پزشکی مرتبط با دریا توسط مرکز تحقیقات زیست‌فناوری دریایی خلیج‌فارس (پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس) در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
این نشست با حضور اساتید و دانشجویانی از گروه‌های تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس، دانشگاه خلیج‌فارس و مرکز اقیانوس‌شناسی ایران در سالن اجتماعات پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     پروفسور.ایرج.نبی‌پور     معاونت.تحقیقات        

تاریخ بروز رسانی:   2 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >