در صورت فراهم شدن شرایط لازم:
پد بالگرد اورژانس 115 در دوراهک و بیمارستان دیر ایجاد می‌شود

4 دی 1396
رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: در صورت مشخص کردن مکانی توسط شورای اسلامی دوراهک، پد فرود بالگرد اورژانس 115 در این شهر ایجاد خواهد شد.

عبدالرحیم دادجو در بازدید از پایگاه فوریت‌های پزشکی دوراهک گفت: شهر دوراهک به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در محور مواصلاتی پرتردد دارای یکی از پایگاه‌های مهم اورژانس 115 است که سالانه مأموریت‌ها اورژانسی بسیاری در راستای ارایه خدمت به‌موقع و سریع به مصدومین انجام می‌دهد.
وی با اشاره به توان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ارایه خدمات اورژانس هوایی گفت: اورژانس هوایی تاکنون توانسته با انجام مأموریت‌های مهم جان عده‌ای از هم استانی‌ها را از مرگ نجات دهد.
وی افزود: اورژانس هوایی باهدف تحقق عدالت در ارائه خدمات اضطراری درمانی، اورژانسی و بیمارستانی و تسریع در زمان رساندن بیماران به بیمارستان‌ها در استان راه‌اندازی شده است.
رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر در خصوص بهره‌مندی شهرستان دیر از خدمات اورژانس هوایی اظهار کرد: برای امدادرسانی سریع و نجات جان مصدومین و بیماران و با توجه به بعد مسافت تا مرکز استان و وجود مشکلاتی جهت حمل بیماران و مصدومان با آمبولانس، بهترین راه انتقال بیماران به بیمارستان استفاده از اورژانس هوایی است که این امر نیز باید شرایط لازم را داشته باشد که یکی از مهم‌ترین موارد داشتن پد بالگرد است.
وی گفت: در صورت مشخص کردن مکانی توسط شورای اسلامی دوراهک، پد فرود بالگرد اورژانس 115 در این شهر ایجاد خواهد شد.
دادجو افزود: شورا زمینی که برای سه‌شنبه‌بازار آماده کرده است شرایط لازم برای ایجاد پد فرود بالگرد را دارد و در صورت دوگانه شدن کاربری‌اش پس از تعیین GPS آن و رنگ‌آمیزی و نمای H می‌توان خدمات اورژانس هوایی به مصدومان این مناطق ارایه داد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر نیز تأکید کرد: تمام شهرها و روستاها باید مکانی بنام پد بالگرد داشته باشند تا در مواقع بحران و نیاز به خدمات اورژانس هوایی بتوان از آن محل‌ها برای امدادرسانی سریع و به‌موقع استفاده کرد.
مهندس احمد آخوندی گفت: امکان ایجاد پد فرود بالگرد در بیمارستان امام هادی (ع) دیر نیز وجود دارد و سعی داریم با بررسی شرایط موردنیاز، بیماران و مصدومین این بیمارستان از خدمات اورژانس هوایی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بازدید     اورژانس115     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    
   

تاریخ بروز رسانی:   4 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >