رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
باید با لطافت و خوش‌رویی افراد را به سمت دین و اسلام هدایت کرد/ گزارش تصویری

6 دی 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: باید به استفاده از سیره امامان و معصومین، با لطافت و خوش‌رویی افراد را به سمت دین و اسلام هدایت کرد.

دکتر سعید کشمیری در نشست شورای عالی ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: باید افراد به‌ویژه جوانان را به سمت آشتی با دین هدایت کنیم به‌گونه‌ای که جوانانی که در ظاهر اصول اخلاقی را رعایت نکرده و نسبت به دین بی‌تفاوت شده‌اند به سمت دین کشیده شوند و در این راه گام بردارند.
وی تصریح کرد: وقتی می‌خواهیم مطلبی را به کسی بگوییم تأثیر آن کلام به‌صورت غیرمستقیم و با زبان خوش بیشتر است زیرا صحبت و نصیحت کردن به‌صورت مستقیم، تأثیر معکوس در جوانان و نوجوانان دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هدف از برگزاری این نشست‌ها آن است که بتوانیم به جوانان کمک کنیم تا از نظر اعتقادی افرادی قوی شوند و در مقابل وسوسه‌ها و در بزنگاه‌های زندگی بتوانند تصمیمات درست بگیرند و در مسیر صحیح گام بردارند.
دکتر کشمیری بیان داشت: تمام سرمایه ما در دانشگاه علوم پزشکی، دانشجویان و کارکنان هستند که وظیفه مهمی در جامعه دارند ازاین‌رو مسئولین ستاد اقامه نماز دانشگاه باید به‌درستی و با زبانی شیرین دین را تبلیغ کنند.
کسب رتبه برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بین دانشگاه‌های استان در بخش اقامه نماز
وی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بین دانشگاه‌های استان رتبه برتر را در بخش اقامه نماز کسب کرده است، همچنین بیمارستان شهدای خلیج‌فارس نیز در بین بیمارستان‌های استان به رتبه اول دست‌یافت.
رییس ستاد اقامه نماز استان بوشهر نیز گفت: فعالیت‌های خوبی در زمینه اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام‌شده است که جای تقدیر دارد.
حجت‌الاسلام عباس خشنود افزود: بحث نماز بحث وسیعی است که نیاز به جلسات متعدد دارد و همه ما آگاهی داریم که سرچشمه تمام ارزش‌های دینی نماز است.
ترویج نماز در دانشگاه‌ها نیاز به توجه مسئولین دارد
رییس ستاد اقامه نماز استان بوشهر گفت: نماز زمانی توسعه و ترویج پیدا می‌کند که مسئولین دستگاه‌ها نگاه مثبتی به این موضوع داشته باشند که در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شاهد این اتفاق هستیم.
وی تصریح کرد: بهترین کارها در نزد خداوند خواندن نماز است و قبولی بسیاری از اعمال هم وابسته به آن است.
حجت‌الاسلام خشنود افزود: تمامی کارهای خوب اعم از روزه، خمس، زکات، کمک به مسجد و بیمارستان، دستگیری یتیمان و بیماران از جمله کارهای خیر محسوب می‌شود اما در صورتی این اعمال موردقبول است که نماز ما موردقبول باشد.
رییس ستاد اقامه نماز استان بوشهر با اشاره به اینکه نماز قدرتمند است و می‌تواند جلوی فساد و فحشا را بگیرد گفت: تفاوت بین انسان مسلمان و انسان کافر در نمازخواندن آنان است به‌گونه‌ای که در روایات آمده است انسانی که عامدانه و آگاهانه نماز را سبک بشمارد یا حتی یک وعده از نماز یومیه را ترک کند با انسان کافر تفاوتی ندارد.
حجت‌الاسلام خشنود بیان داشت: وظیفه ستاد اقامه نماز، نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها است که ادارات استان در سطح مدیریتی برنامه‌ریزی کرده و برنامه‌های این ستاد را در دستگاه‌ها برگزار می‌کنند.
در پایان از اعضای ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و بیمارستان شهدای خلیج‌فارس با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.اقامه.نماز     دکتر.سعید.کشمیری     حجت‌الاسلام.عباس.خشنود    

تاریخ بروز رسانی:   6 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >