رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
رزمایش هسته‌ای در بوشهر برگزار می‌شود/ گزارش تصویری

9 دی 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رزمایش هسته‌ای تا پایان سال جاری در بوشهر برگزار می‌شود.

دکتر سعید کشمیری در اولین جلسه کارگروه سلامت در بلایا و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: تصور کنید اگر ما در یکی از شهرستان‌های خودمان دچار بحران شویم مثل سیل، زلزله، آتش‌سوزی و... سین برنامه سلامت دانشگاه باید چگونه چیده شود.
وی به وجود ستاد هدایت عملیات بحران یا EOC و نقش این مرکز در جمع‌آوری اطلاعات حوادث ویژه در سطح استان و هدایت عملیات بحران اشاره کرد و از اعضا خواست تا با راه‌اندازی و تجهیز اتاق‌ هدایت عملیات بحران در بیمارستان‌ها باعث تقویت هرچه بیشتر EOC دانشگاه شوند.
دکتر کشمیری به عملکرد مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حوادثی که در سال‌های اخیر در سطح استان به وقوع پیوسته مثل زلزله شنبه و دشتستان، سیل و پدیده بسیار نادر سیش در دیر و... اشاره کرد و گفت: بلایای طبیعی و غیرطبیعی امروزه به‌وفور در حال پدید آمدن هستند.
وی بیان کرد: استان بوشهر ازجمله استان‌های استراتژیک کشور است که وجود نیروگاه اتمی و منطقه انرژی پارس به این حساسیت می‌افزاید، بنابراین آمادگی و برنامه‌ریزی مجموعه دانشگاه و اندیشیدن فرهیختگان دانشگاه به این مهم لازم و ضروری است.
دکتر کشمیری به نجات جان مادری باردار در شهرستان دیلم با همکاری پزشک جراح بیمارستان گناوه اشاره کرد و گفت: برای نجات جان این مادر فوریت‌های پزشکی استان در رساندن خون به این بیمارستان و نیز سازمان انتقال خون در دادن خون موردنیاز همکاری داشته‌اند و اگر مدیریت و هماهنگی مجموعه دانشگاه در بحران‌ها مثل هماهنگی ما در رسیدگی به حال این مادر باشد، باید به خودمان ببالیم چراکه بهانه وجود دانشگاه علوم پزشکی در نجات جان حتی یک نفر خلاصه خواهد شد.
لزوم همکاری همه اعضای کارگروه سلامت در بلایا
دبیر کارگروه سلامت در بلایا و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز اظهار داشت: جمع حاضر با مسئولان کمیته‌های بحران در راستای عمل به خواسته‌های سپرده‌شده به آنان از سوی کارگروه سلامت در بلایا همکاری لازم را داشته باشند.
دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: ضروری است مجدداً جلسه‌ای تا پایان سال برای ارائه عملکرد دانشگاه در بلایای طبیعی و نحوه پیشرفت پروژه‌های در دست اقدام کارگروه سلامت در بلایا ترتیب داده شود تا نیل به اهداف پیش‌بینی‌شده سریع‌تر اتفاق بی افتد.
وی بابیان اینکه رزمایش هسته‌ای تا پایان سال در بوشهر اجرا خواهد شد، افزود: مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان و بیمارستان آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نقش مهمی در این زمینه خواهد داشت.
اعضای پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در مورد نحوه ارائه خدمات در حوزه سلامت مطالبی بیان کردند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به لزوم هماهنگی با فرماندهی حادثه، ساخت و تجهیز سوله بحران دانشگاه در آینده‌ای نزدیک، ازسرگیری آموزش‌های اسناد بالادستی در زمینه بحران در بیمارستان‌ها و شبکه‌ها، برگزاری مانورهای میدانی کوچک، شناخت مخاطرات محلی، استان و داشتن برنامه برای آنها، افزایش ظرفیت، داشتن برنامه‌های آموزشی گسترده برای همه سطوح بود.
انتهای پیام/ ز.ی 5000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
رزمایش.هسته‌ای     کارگروه.سلامت     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.عبدالرحیم.دادجو    

تاریخ بروز رسانی:   9 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >