مسئول دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
نهم دی روز تجلی غیرت دینی و بصیرت سیاسی مردم است

10 دی 1396
مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: نهم دی روز تجلی غیرت دینی، بصیرت سیاسی، استقامت، صلابت و قاطعیت مردم در برابر استکبار و روز مرزبندی با دشمنان بود.

حجت‌الاسلام عباس دشتی در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: حماسه ۹ دی تنها یک حادثه‌ای نبود که در دی‌ماه ۸۸ اتفاق افتاد بلکه چراغ راه آینده انقلاب اسلامی و شروع مقابله با همه فتنه‌های استکباری بود.
وی افزود: در فتنه سال ۸۸ دشمنان با یک طراحی ده‌ساله و با عملیات هشت‌ماهه تلاش کرد تا نظام و انقلاب اسلامی را با یک ادعای دروغین از داخل و با هدایت بیرونی و نقش‌آفرینی برخی از خواص و کسانی که تحت تأثیر خواص قرارگرفته بودند انقلاب اسلامی را از کار انداخته و منهدم کنند.
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در 200 روز فتنه استکبار که حدود ۸ ماه از خرداد تا بهمن‌ماه طول کشید، دو روز سنگین‌ برای شکست استکبار رقم خورد؛ یکی ۲۹ خرداد، روز تجلی قدرت ولایت و سخنان فوق‌العاده رهبری و دیگری روز نه دی روز تجلی امت ولایت مدار بود که تیر خلاص را بر پیکر فتنه زد.
 وی افزود: باید بگوییم دشمن، فتنه ۸۸ را برپا کرد که ولایتمداری را بشکند اما حماسه نه دی، ولایتمداری را مستحکم‌تر کرد و به این دلیل نه دی روز بسیار بزرگی است.
 دشتی افزود: عظمت نه دی به این خاطر است که توانست بزرگ‌ترین فتنه و خطر را در مقابل انقلاب اسلامی متوقف کند و آن را از کار بیندازد به همین دلیل حماسه ۹ دی از یک‌جهت از همه ایام‌الله‌های قبلی حتی از ۲۲ بهمن نیز بزرگ‌تر است زیرا توانست انقلاب را در برابر بزرگ‌ترین خطر حفظ کرد و تیر خلاص را به دشمن زد.
وی بیان کرد: بعضی حوادث در حافظه تاریخی یک ملت می‌ماند که دربردارنده عبرت‌ها و درس‌هایی است و یک جامعه فرهیخته و فرزانه جامعه‌ای است که برای یک مسئله دو بار هزینه پرداخت نمی‌کنند آن‌چنان‌که در روایات آمده که مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.
حجت‌الاسلام دشتی افزود: ما ملتی هستیم که در فرهنگ و هویت ملی‌مان ۱۵ خرداد، ۱۷ شهریور، 13 آبان و 22 بهمن و در فرهنگ دینی‌مان، عاشورا، غدیر، محرم را داریم و ملت ایران باید بداند که دشمنان کشور، انقلاب و اسلام برای ضربه زدن به هویت ملی و مذهبی ما از هر فرصتی نهایت سوءاستفاده را می‌کنند.
وی گفت: وجود مشکلات اقتصادی در کشور امری غیرقابل‌انکار است و در هر جامعه و کشوری ممکن است مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد اما این مهم نباید دستاویزی برای دشمنان علیه اسلام و اصل انقلاب اسلامی شود، زیرا دشمنان درصدد القای ناکارآمدی نظام اسلامی هستند.
مسئول دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان خاطرنشان کرد: دشمن با ملتهب کردن فضای عمومی جامعه و ایجاد گرانی و مشکلات اقتصادی، سعی دارد به اصل انقلاب و نظام آسیب برساند؛ ازاین‌رو توصیه می‌کنیم مراقب اقدامات دشمن باشید که هرکجا شعار ضد دینی و ارزش‌های انقلابی به صدا درآمد آنجا دشمن رأس کار است و باید با آن مخالفت کرد.
انتهای پیام/ س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نهم.دی     دفتر.نهاد     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   10 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >