معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
اجرای برنامه سفیر سلامت دانشجویی، ارتقای سواد سلامت دانشجویان را در بردارد

11 دی 1396
معاونت بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: اجرای برنامه سفیر سلامت دانشجویی، ارتقای سواد سلامت دانشجویان را در بردارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، محمدحسین دریسی در کمیته علمی اجرایی سفیران سلامت دانشجویی که با حضور نمایندگانی از حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های شهرستان برگزارشده بود، افزود: آموزش، توانمندسازی و ارتقای سواد سلامت سفیران دانشجویی با محوریت برنامه خود مراقبتی در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های شهرستان دشتستان اجرا می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان عنوان داشت: برنامه جذب سفیران سلامت دانشجویی و آموزش این گروه یکی از اولویت‌های ما در برنامه خود مراقبتی می‌باشد و شبکه بهداشت و درمان دشتستان در این راستا اقداماتی را انجام داده است.
دریسی اظهار داشت: واحد آموزش و ارتقای سلامت ستاد شهرستان جهت توانمندسازي دانشجويان براي خود مراقبتی، برنامه سفيران سلامت دانشجويي را با همكاري معاونت فرهنگي و دانشجويي نهادهای ذیربط اجرا می‌کند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: هدف نهایی از تربیت سفیر سلامت دانشجویی، آموزش و آگاهی بخشی سفیران سلامت  به‌منظور توانمندسازی برای خود مراقبتی و انتقال مفاهیم کسب‌شده به همسالان و گروه‌های مرتبط است.
محمدحسین دریسی طرح سفیران سلامت  دانشجویی را تحول نظام سلامت دانست و تصریح کرد: با مشارکت و هماهنگی بین جوامع مردمی و دانشجویی می‌توان به اهداف نظام سلامت دست‌یافت و اگر مردم توانمند شوند و سبک زندگی سالم را رعایت کنند، کمتر بیمار می‌شوند، کیفیت زندگی آن‌ها افزایش پیدا می‌کند و درنتیجه کمتر برای خدمات درمانی هزینه خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: برنامه جذب سفیران سلامت دانشجویی در 8 مرکز علمی این شهرستان اجرایی می‌شود و به ازای هر 10 نفر دانشجو، یک نفر دانشجو که علاقه‌مند به فعالیت‌های گروهي در حیطه‌های مختلف سلامت جسمي، رواني، اجتماعي و معنوي می‌باشد، معرفی و توسط کارشناسان واحدهای ستادی آموزش می‌بینند.

انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سفیر.سلامت.دانشجویی     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   11 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >