با تلاش ماما و پرسنل اورژانس دیر:
مادر افغان هفتمین فرزند خود را در آمبولانس به دنیا آورد

23 دی 1396
مسئول فوریت‌ها پزشکی 115 شهرستان دیر گفت: با تلاش مامای واحد تسهیلات زایمانی و پرسنل اورژانس 115 دیر مادر 31 ساله افغان در حین اعزام به بیمارستان در آمبولانس زایمان کرد.

محمود حسینیان در گفتگو با خبرنگار وبدا در شهرستان دیر گفت: بامداد امروز یک مادر 31 ساله افغان با مراجعه به واحد تسهیلات زایمانی مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی (عج) دیر توسط مامای آنکال و پزشک معاینه و پس از دریافت خدمات اولیه مامایی توسط ناوگان اورژانس 115 دیر اعزام شد.
وی افزود: شرایط این مادر به‌گونه‌ای بود که به دلیل بارداری پرخطر و گراوید بالا (شکم هفتم) باید به بیمارستان اعزام می‌شد، به همین دلیل مادر باردار به همراه ماما و تیم فوریت‌های پزشکی به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اعزام شد.
مسئول فوریت‌های پزشکی شهرستان دیر گفت: این مادر ساعت یک و 15 دقیقه بامداد امروز در محور دیر به کنگان و قبل از رسیدن به بیمارستان بامهارت تیم مامایی و فوریت‌های پزشکی در آمبولانس زایمان کرده و نوزاد پسر خود را به دنیا آورد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر نیز در خصوص زایمان انجام‌شده در آمبولانس اورژانس 115 فوریت‌های پزشکی دیر گفت: پس از انجام موفقیت‌آمیز زایمان اقدامات لازم از قبیل سرم تراپی، مدیریت صحیح راه هوایی نوزاد، کلامپ کردن و بریدن بند ناف، تخلیه ترشحات دهان نوزاد، چک علائم حیاتی مادر و نوزاد و سایر فعالیت‌های مربوط به انجام زایمان‌های اضطراری توسط ماما در داخل آمبولانس انجام‌شده است.
مهندس احمد آخوندی با تقدیر از عملکرد ماما و تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی اضافه کرد: این مادر به همراه نوزاد پسرش با وضعیتی کاملاً مناسب و مطلوب به بخش زایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان منتقل شد.
وی افزود: عملکرد ماما و تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی نشان‌دهنده دانش و دقت بالا، مسئولیت‌پذیری و سرعت عمل آنان است که موجب اعتماد عمومی شده و کارنامه قابل قبولی برای آنها رقم‌زده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه، این چهارمین تولد نوزاد در آمبولانس‌های اورژانس 115 شهرستان دیر در سال جاری است گفت: به‌منظور ارتقای کیفیت خدمات و امدادرسانی مؤثر، تمامی آمبولانس‌های موجود در شهرستان دیر به تجهیزات ICU و ست زایمان مجهز شده‌اند.
وی با اشاره به فعالیت 5 پایگاه اورژانس 115 در شهرستان دیر ادامه داد: پایگاه‌ فوریت‌های پزشکی دیّر، بردخون، درود احمد، آبدان و دوراهک ازجمله پایگاه‌های مصوبی است که تاکنون به بهره‌برداری رسیده است و خدمات مربوطه را در حوزه فوریت‌های پزشکی ارایه می‌دهند.
شایان‌ذکر است در این اعزام اعظم مرادی ماما، سید عبدالهادی موسوی تکنسین و سید جعفر کراماتی امدادگر فوریت‌های پزشکی حاضر بودند.
شهرستان دیر با 60 هزار نفر جمعیت در جنوب استان بوشهر قرارگرفته است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
فوریت‌های.پزشکی     مهندس.احمد.آخوندی     محمود.حسینیان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   23 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >