یک متخصص اعصاب و روان گفت:
استرس باعث کاهش حافظه کوتاه مدت می‌شود

25 دی 1396
متخصص اعصاب و روان بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیر گفت: استرس یکی از مشکلاتی است که باعث کاهش حافظه کوتاه مدت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام هادی(ع)؛ دکتر گران‌پی با اشاره به اینکه بروز استرس رابطه مستقیم با پذیرش مسئولیت‌های بزرگ و انجام کارهای سخت و سنگین دارد افزود: استرس زیاد، زمانی شروع می‌شود که بدن ما با شرایطی بیش از توان جسمی، روانی و یا احساسی خود روبه رو می‌شود.
وی با بیان اینکه عکس العمل فرد در رابطه با بروز استرس نیز مهم است تصریح کرد: دو عامل خانه و کار می‌توانند به صورت جرقه‌ای برای ایجاد تنش جسمی و روحی محسوب شده، تدریجاً پیش رفته و در صورتی که نادیده گرفته شوند می‌توانند به صورت معضلی جدی در به خطر انداختن سلامتی فرد مطرح گردند.
متخصص اعصاب و روان بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیر گفت: از علائم استرس می‌توان به اضطراب, مشکلات خواب, عرق کردن, از بین رفتن اشتها و اختلال در تمرکز حافظه اشاره کرد.
وی در ادامه افزود: گرفتگی‌ عضلانی‌، سردرد، درد قفسه‌ سینه، ناراحتی‌ معده‌، اسهال‌ یا یبوست‌، افزایش‌ ضربان‌ قلب‌، دست‌های‌ سرد و مرطوب‌، خستگی‌ مفرط از دیگر علائم استرس است.
دکتر گران‌پی بیان داشت: تعریق، کم‌اشتهایی‌ یا بی‌اشتهایی‌، ضعف‌، عصبانیت‌، اعتماد به‌ نفس‌ پایین‌، افسردگی‌، بی‌تفاوتی‌، تحریک‌پذیری‌ و زود از کوره در رفتن از سایر علائم استرس محسوب می‌شود.
این متخصص اعصاب و روان گفت: استرس شدید می‌تواند به متابولیسم و سیستم قلبی عروقی آسیب زده و منجر به زوال ناحیه هیپوکامپوس مغز (بخشی از مغز که مسئول حافظه بلندمدت و مسیریابی است) شود همچنین استرس از عوامل مهم ایجاد سردردها، احساس سبكی در سر، سرگیجه، دشواری در تمركز و پراكندگی افكار است.
استرس موجب اختلال خواب می‌شود
دکتر گران‌پی بیان داشت: افرادی که تحت استرس هستند در طول خواب مدام از خواب می‌پرند و روند خواب آن‌ها دچار اشکال شده همچنین دچار بی‌خوابی و کابوس شبانه می‌شوند.
دکتر گران پی تأکید کرد: کنترل استرس راه‌های مختلفی دارد که کنترل خشم و عصبانیت یکی از آن‌ها محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: کشیدن نفس عمیق ، شروع به نوشتن کردن، شل کردن عضلات بدن و نوشیدن آب باعث کنترل خشم و عصابنیت می‌شود.
انتهای پیام/ ع.ا- 5010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation
کلمات کلیدی:
استرس     متخصص.مغز.اعصاب     دکتر.گران‌پی     بیمارستان.امام.هادی     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   25 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >