مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه:
جشنواره‌های فرهنگی وسیله‌ای است برای رسیدن به اهداف ارزشمند

27 دی 1396
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: وجود جشنواره‌های فرهنگی وسیله‌ای است که بتوانیم به اهداف ارزشمند دست پیدا کنیم و باورهای دینی را تعمیق و گسترش دهیم.

 حجت‌الاسلام عباس دشتی در دیدار با مسئولان و سفیران فرهنگی جشنواره بین‌المللی سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: شناسایی ظرفیت‌ها و استعدادها، تزریق شورونشاط فرهنگی و دینی به بدنه دانشجویی و استفاده از ابزار هنر و تولید محصولات ارزشمند هنری از کارکردهای جشنواره فرهنگی است که وزارت بهداشت این حرکت عظیم و ارزشمند را در دانشگاه‌ها ایجاد کرده است.
 وی بیان داشت: متولیان فرهنگی در دانشگاه‌ها باید با دقت و توجه به ارزش‌های دینی و انقلابی یک زنجیره خوب فرهنگی ایجاد کنند که تمام دانشجویان با علایق و سلایق مختلف جذب شوند.
حجت‌الاسلام دشتی گفت: هنر موهبتی ارزشمند و فاخر است که خداوند در وجود بشریت قرار داده و ما در مقابل داده‌های پروردگار مسئولیم و باید بتوانیم با استفاده از ابزارهای هنری، باورهای دینی را تعمیق و گسترش دهیم.
 مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خاطرنشان کرد: امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی با راه‌اندازی شبکه‌های مختلف در عرصه فضای مجازی و هنری در تلاش‌اند که نسل جوان و دانشجویان را با حیله‌ها و جوسازی‌ها و موج‌سواری از ارزش‌های الهی و آرمان‌های انقلاب اسلامی دور کنند.
 وی افزود: امروز ما با جنگی سخت‌تر از جنگ هشت‌ساله که دشمنان بر ملت ایران اسلامی تحمیل کردند مواجه هستیم که نقطه ثقل و تهاجم اصلی این جنگ در صحن و سرای دانشگاه‌های ماست.
دشتی اظهار داشت: امروز عده قلیلی در دانشگاه‌ها به‌عنوان پیاده‌نظام دشمن، تمام ارزش‌های نظام و انقلاب را مورد هجمه قرار داده‌اند اما در سایه تلاش متدیّنین و نیروهای دلسوز و انقلابی به‌ویژه اساتید که جایگاه بزرگی در این عرصه دارند پای بیرق انقلاب ایستاده و با وحدت و همبستگی پشت سر ولایت و رهبری، سدّ محکمی در مقابل تهاجمات دشمنان انقلاب ایجاد کرده‌ایم.
 معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: جشنواره نهم فرهنگی وزارت بهداشت، امسال به‌صورت گسترده در سراسر کشور و همچنین در سطح دانشگاه‌های وزارت علوم و دانشگاه‌های خارج کشور اجرا می‌شود که دانشجویان و علاقه‌مندان می‌توانند در زمینه‌‌های هنری و اجتماعی به‌ویژه در ابعاد سلامت، تولیدات فکری و هنری و دیگر آثار خودشان را ارایه دهند.
 مهندس محمدمهدی محمدی افزود: این جشنواره در بخش‌های تئاتر، فیلم، ادبی، هنرهای تجسمی، موسیقی و دیگر بخش‌های هنری و فرهنگی فعالیت می‌کند و آثار تولیدشده، ارزیابی و در معرض همه مردم به‌ویژه دانشجویان و کارکنان دانشجویان علوم پزشکی قرارمی‌گیرد.
وی بیان داشت: صبغه اصلی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت حول محور سلامت است؛ البته در بخش آزاد، دانشجویان وزارت بهداشت شرکت می‌کنند و تولیدات فکری خودشان را ارایه می‌دهند و بخش دوم آزاد مربوط به اساتید و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی است؛ بنابراین هم دانشجویان و هم اساتید و کارکنان می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و تولیدات خود را در بخش‌های پنج‌گانه ارایه دهند و باهم به رقابت بپردازند.
مهندس محمدی گفت: همه‌کسانی که با دانشجو سروکار دارند معتقدند که کاری که به دانشجو سپرده می‌شود به بهترین وجه انجام می‌گیرد و کارشناسان ما تنها نقش پشتیبانی از این عزیزان را بر عهده‌دارند.
مسئول دبیرخانه دانشگاهی جشنواره بین‌المللی سیمرغ نیز گفت: نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت باهدف تقویت فضای پرنشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر دانشگاه‌های کشور و همچنین جلب‌توجه به مسایل مهم جامعه و کشور و جهان از طریق فرهنگ و هنر و ترویج فرهنگ سلامت با بهره‌گیری از ابزار هنر برگزار می‌شود.
سمیه عباسپور افزود: با فراخوان جشنواره در مهرماه برنامه‌ها و جلسات تبیین جشنواره نهم فرهنگی در دانشگاه و سایر دانشگاه‌های استان آغاز شد و سفیران جشنواره فرهنگی، ضمن توزیع تراکت‌های راهنمای بخش‌های جشنواره، توضیحاتی در خصوص شرایط عمومی و اختصاصی شرکت و ثبت اثر در جشنواره سیمرغ ارایه دادند.
سمیه عباسپور افزود: این تبلیغات باهدف پوشش حداکثری مخاطبان جشنواره اعم از اساتید، کارمندان، دانشجویان و جامعه پزشکی استان صورت گرفت و تا نیمه اول دی‌ماه ادامه داشت..
وی بیان داشت: تبلیغات چهره به چهره در دانشکده‌ها، معاونت‌ها و همچنین در شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌های استان انجام شد و هدف ما از این اقدام این بود که بیان کنیم جشنواره فرهنگی تنها مربوط به ستاد دانشگاه نیست بلکه همه علاقه‌مندان در همه شهرستان‌های استان و حتی بازنشستگان هم می‌توانند مشارکت داشته باشند.
در ادامه این نشست تعدادی از سفیران فرهنگی جشنواره سیمرغ دیدگاه‌های خود را درباره برنامه‌ها و کارگاه‌هایی که در راستای جشنواره برگزار می‌شود بیان داشتند و بر اجرای کیفی جشنواره در دانشگاه تأکید کردند.
انتهای پیام/ س. ر 2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
جشنواره‌های.فرهنگی     دفتر.نهاد     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی     مهندس.محمدمهدی.محمدی     معاونت.دانشجویی.فرهنگی    

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >