معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
ارتقای سطح آگاهی خانوارها درزمینه حوادث در کاهش خسارت‌های جانی و مالی مؤثر می‌باشد

2 بهمن 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ارتقای سطح آگاهی خانوارها درزمینه حوادث در کاهش خسارت‌های جانی و مالی مؤثر می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، محمدحسین دریسی در نشست با کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای افزود: کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای نیز با ارتقای آگاهی خانوارها از طریق آموزش‌های مستمر می‌توانند در کاهش خسارت‌های جانی و مالی در حوادث و بلایای طبیعی نقش بسزایی داشته باشند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان عنوان داشت: به همین منظور جلسات آموزشی جهت توانمندسازی کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان، باهدف ارزیابی آمادگی خانوارها در برابر بلایا و ارزیابی ایمنی و خطر واحدهای بهداشتی و کاهش آسیب‌پذیری سازه‌ای و غیر سازه‌ای برگزارشده است.
دریسی با اشاره به حوادثی نظیر زلزله و سیل دشتستان و حادثه اخیر زلزله استان کرمانشاه افزود: ارتقای سطح آموزش خانوارها در زمینه حوادث باهدف کاهش خسارت‌های جانی و مالی یکی از اولویت‌های مهم ما در مراکز خدمات جامع سلامت می‌باشد.
وی تصریح کرد: اهمیت وجود سامانه فرماندهی حادثه در مدیریت بحران‌ها و بلایای طبیعی و انسان‌ساخت و استفاده از ظرفیت‌های پاسخ‌دهی به بلایا و پیشامدهای ناگوار جزء ارکان مهم مدیریت بحران است.
محمدحسین دریسی ضمن اعلام اعضای ICS (چارت فرماندهی حادثه مراکز خدمات جامع سلامت) شرح وظایف اعضاء را توضیح و شیوه فراخوان نیروها و فعال کردن سامانه فرماندهی را موردبررسی قرار داد.
کارشناس برنامه مدیریت و کاهش خطر و بلایا شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز ضمن تشریح برنامه‌های اجرایی دفتر مدیریت خطر بلایا، لزوم تسلط کامل برنامه EOP(پاسخ در برابر بلایا) را برای تمامی کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای مراکز خدمات جامع سلامت بسیار ضروری برشمرد.
 رضا باقرپور تصریح کرد: هماهنگی و همکاری با سامانه فرماندهی حادثه، اعلام سریع خبر از خانه‌های بهداشت و ضرورت ارسال گزارش وقوع حوادث به فرمانده ICS مراکز خدمات جامع سلامت از وظایف کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای در این برنامه می‌باشد.
وی اظهار داشت: آموزش شیوه ارزیابی ایمنی واحدهای بهداشتی بر اساس برنامه کاهش آسیب‌پذیری سازه‌ای و غیر سازه‌ای (SARA)، شناسایی مخاطرات تهدیدکننده مراکز بهداشتی بسیار مهم بوده و آمادگی در برابر این مخاطرات ضروری است.


انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >