رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۲۵ درصد سلامت مردم در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است

9 بهمن 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۲۵ درصد سلامت مردم در اختیار دانشگاه علوم پزشکی و ۷۵ درصد در اختیار مردم و سایر دستگاه‌های اجرایی است.

دکتر سعید کشمیری در نشست مشترک کارگروه‌های استانداری با کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان افزود: در بحث سلامت و عوامل مؤثر در سلامت فقط تنها متولی سازمان بهداشت و درمان نیست به همین سبب برای ارتقا سطح کیفی شاخص‌های سلامت باید همه دستگاه‌ها همکاری کنند.
وی بابیان اهمیت سلامت تصریح کرد: میزان مشارکت و حضور مسئولین در جلسات مرتبط با سلامت نشان از اهمیت سلامت در نگاه آن‌ها دارد.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی، سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه‌های حوزه سلامت نیز گفت: سازمان‌ها و نهادها در زمینه تدوین برنامه جامع سلامت استان حضور فعال داشته باشند.
دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: در شش ماه گذشته بسترهای لازم در زمینه اجرای شدن نظام‌نامه استانی مدیریت سلامت همه‌جانبه صورت گرفته است.
رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر نیز گفت: انتظاراست تمام سازمان و نهادهای مرتبط با سلامت پاسخگویی سلامت شهروندان استان باشند.
دکتر عیسی صفوی افزود: هر ده شهرستان استان دارای خانه مشارکت مردمی، اندیشگاه سلامت و پیام‌گزار سلامت می‌باشد.
وی بابیان اینکه این مثلث، مشکلات و مسائل سلامت هر ده شهرستان استان را احصاء و استخراج کرده است اظهار داشت: در مجموع 50 عامل اجتماعی مرتبط با سلامت شهرستان‌های استان آماده و حاضر می‌باشد.
رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر عنوان داشت: عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت خواست و مطالبه تمام اصناف و سازمان‌های مردم‌نهاد استان است و تلاش شده که در استخراج عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت تمام مطالبات در نظر گرفته شود.
مجری تدوین برنامه جامع سلامت استان بوشهر نیز گفت: اولین گام در تدوین این برنامه، احصاء و استخراج سیمای سلامت استان می‌باشد.
دکتر هدایت سالاری افزود: در این راستا "نیم‌رخ سلامت " استان به نهادها و سازمان‌های مرتبط به‌سلامت ارسال‌شده است که همکاری این نهادها و سازمان‌ها در تکمیل این نیم‌رخ حیاتی می‌باشد.
نشست مشترک کارگروه‌های استانداری با کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با حضور دکتر سعید کشمیری رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فاطمه دهقانی مدیرکل امور بانوان استانداری بوشهر، دکتر حیدر عزیز نژاد قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی، سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه‌های حوزه سلامت و سایر اعضا در سالن ابن‌سینا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.مشترک     کارگروه.سلامت     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.عیسی.صفوی     دکتر.هدایت.سالاری    

تاریخ بروز رسانی:   9 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >