فرماندار گناوه:
معضل فاضلاب با کمک مردم حل می‌شود

9 بهمن 1396
فرماندار گناوه گفت: فاضلاب به یکی از معضلات گریبان گیر این شهر در مقوله سلامت شهروندان که از بحث‌های حقوق شهروندی است تبدیل‌شده و عمده آن را باید با همکاری و کمک مردم حل کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، سید علی پاک‌نژاد در نشست با خبرنگاران و مدیران فضای مجازی با دستور کار وضعیت بررسی فاضلاب گناوه افزود: نگاه مردم را باید نسبت به مقوله سلامت که بخش عمده‌ای از آن به فاضلاب ارتباط دارد عوض کنیم و تنها به برگزاری نشست بسنده نکنیم که نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد.
وی اظهار کرد: اتصال نشدن خانواده‌هایی که انشعاب فاضلاب اخذ و تاکنون اقدام نکرده‌اند و سرازیر شدن فاضلاب‌های خانگی به ساحل از عمده مشکلات اصلی و گریبان گیر در این شهر است که باید برای حل آن همگان مشارکت کنند.
فرماندار گناوه گفت: ادارات به‌ویژه دستگاه‌های مرتبط نیز در حل مشکل فاضلاب این شهر باید همکاری و مشارکت جدی داشته باشند.
وی، نقش رسانه‌ها و فضاهای مجازی را در ترغیب و تشویق مردم به اتصال شبکه فاضلاب مهم دانست و افزود: اجرایی شدن هر طرح و برنامه‌ای ازجمله موضوع فاضلاب نیاز به کار کارشناسی دارد و از مدیران فضای مجازی انتظار داریم در گروه‌های خود از صاحب‌نظران و کارشناسان خبره دعوت و درباره استفاده از مزایای سیستم فاضلاب بهره و به مخاطبان اطلاع‌رسانی کنند.
پاک‌نژاد گفت: شهرداری و سازمان نظام‌مهندسی در مورد تشویق خانوارها به اتصال انشعاب فاضلاب منازل خود به شبکه شهری نقشی مهم دارند و می‌تواند با تمهیدات لازم این مشکل را برطرف کنند.
فرماندار گناوه تصریح کرد: اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها و فضاهای مجازی، نصب بنر و شناسایی و راهنمایی خانوارها به اتصال شبکه فاضلاب در مرحله اول انجام و درصورتی‌که موردتوجه قرار ندادند در مراحل بعدی اخطار و برخورد قانونی شود.
رییس شورای اسلامی شهر گناوه نیز با اشاره به اینکه فاضلاب یکی از مشکلات اساسی این شهر به‌ویژه در زمینه ایجاد زیرساخت‌هاست، گفت: به‌منظور تکمیل و حل مشکل فاضلاب این بندر با وزیر نیرو مکاتبه شده و در هفته جاری نیز با مدیرکل آب و فاضلاب استان بوشهر نشستی برگزار خواهد شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز گفت: این جلسه بنا به تأکید فرماندار و مصوبه شورای سلامت با حضور خبرنگاران و فضاهای مجازی برگزارشده تا راهکاری اساسی در زمینه مشکلات فاضلاب ارایه و اجرایی شود.
مهندس محمد بازیاری افزود: اطلاع‌رسانی و آگاهی به خانوارهایی که به شبکه فاضلاب وصل نشده‌اند کمک شایانی به دستگاه‌های مرتبط خواهد کرد.
مدیر آب و فاضلاب گناوه نیز گفت: درحالی‌که بالای 9 هزار خانوار در این شهر نسبت به اخذ انشعاب فاضلاب اقدام و هزینه آن را پرداخت کرده‌اند اما به شبکه متصل نشده و پساب‌های منازل خود را در کوچه‌ها جاری می‌کنند.
غلامرضا مختاری افزود: به‌منظور حل مشکل به وجود آمده برنامه‌های مختلفی با همکاری دستگاه‌های مرتبط انجام‌شده اما تاکنون خانوارها نسبت به اتصال فاضلاب منازل خود به شبکه شهری رغبت نداشته‌اند.
محمدرضا حسینی مدیر انجمن حقوق شهروندی راه روشن گناوه نیز گفت: بحث فاضلاب علاوه بر به مخاطره انداختن بهداشت این شهر، چهره و فضای این منطقه گردشگری را تحت‌الشعاع خود قراردداده است.
وی افزود: با روندی که در زمینه عملکرد سیستم فاضلاب این شهر وجود دارد امکان تکمیل شدن آن مقدور نیست.
حسینی ادامه داد: مسئولان و دستگاه‌های مرتبط باید نسبت به آلوده شدن ساحل که از سرازیرشدن فاضلاب‌های خانگی است چاره‌اندیشی و اقدام عاجل کنند.
وی اظهار کرد: این انجمن بنا به احساس مسئولیتی که به شهر خود دارد نسبت به اطلاع‌رسانی و تشویق خانوارها به شبکه فاضلاب برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی خواهد کرد.


 انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     فرماندار     سیدعلی.پاک‌نژاد     مهندس.محمد.بازیاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   9 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >