سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
پیشگیری از اقدام به خودکشی از برنامه‌های مهم سلامت روان است

15 بهمن 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: پیشگیری از اقدام به خودکشی از برنامه‌های مهم سلامت روان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست در کمیته بررسی عوامل اقدام به خودکشی شهرستان دشتستان افزود: افزایش آگاهی عمومی و همکاری گروه‌ها و اقشار اجتماعی در کنار کاربرد شیوه‌های مناسب رسانه‌ای، می‌تواند از همه‌گیر شدن این روش آسیب‌رسان جلوگیری کند.
 سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: ارتقای آگاهی مردم و مسئولان در زمینه پیشگیری و شناخت موارد اقدام به خودکشی با توجه به علت‌های زیستی، روانی و اجتماعی در اولویت برنامه‌های حوزه سلامت روان قرارگرفته است و می‌بایست تمامی نهادهای مرتبط با برنامه‌ریزی، نسبت به موارد اقدام به خودکشی تلاش نمایند.
مهندس خویش دوست افزود: اعضای کمیته خودکشی شهرستان باید با برنامه‌ریزی و همفکری نقشه جامعی را جهت پیشگیری از اقدام به خودکشی تهیه نمایند و باید از خدمات کارشناسان سلامت روان مراکز خدمات جامع سلامت که در این راستا تلاش می‌کنند تشکر و قدردانی کرد.
مدیر گروه واحد سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز به شرح علل و عوامل مؤثر در این زمینه پرداخت و گفت: گروه‌های پرخطر باید شناسایی شوند و مراقبت‌ها در مراکز خدمات جامع سلامت دقیق‌تر و سؤالات تعیین‌شده به‌صورت شفاف پرسیده شود.
فاطمه اکبری زاده افزود: کتاب راهنمای خانواده جهت افراد اقدام کننده به خودکشی در بیمارستان موجود است و به همراه بیمار تحویل داده می‌شود و می‌بایست ثبت دقیق آمار و پیگیری این موارد مدنظر قرار بگیرد.

انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کمیته     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     فاطمه.اکبری‌زاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   15 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >