معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه:
جشنواره ورزشی بازنشستگان، در راستای اشاعه فرهنگ سلامت است

15 بهمن 1396
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: جشنواره ورزشی بازنشستگان استان بوشهر در راستای اشاعه فرهنگ سلامت و نشاط و ترغیب افراد جامعه به این مسیراست.

 مهندس محمدمهدی محمدی در حاشیه آیین پایانی دومین جشنواره ورزشی بازنشستگان استان بوشهر که با مشارکت صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر، معاونت امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش فرهنگ‌سازی و سلامت از همکاری با همه سازمان‌های دولتی و نهادهای مردم‌نهاد برحسب مأموریت‌های قانونی خود استقبال و حمایت می‌کند و امید است با اشاعه فرهنگ و ارتقای سلامت جامعه و با همکاری سازمان‌ها و نهادهای مرتبط، مردم از مزایای اجتماعی و فرهنگی این‌گونه برنامه‌ها بیشتر بهره‌مند شوند.
وی درباره تأثیر ورزش در سلامت سالمندان گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل خطرساز برای بروز بیماری‌های قلبی عروقی و چاقی و دیابت، کم‌تحرکی و عدم فعالیت بدنی مناسب هست که در قرن حاضر با پیشرفت تکنولوژی رو به افزایش است.
مهندس محمدی بیان داشت: تأثیرات ورزش در کاهش کلسترول و چربی خون، پیشگیری از پوکی استخوان، چاقی، کاهش استرس و افسردگی، فشارخون، دیابت، سرطان و افزایش شادابی، خلق‌وخوی بهتر، رشد و اتکابه‌نفس و عزت‌نفس در پژوهش‌های مختلف به اثبات رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: در ایران روزانه ۳۰۰ نفر به علت عوارض قلبی فوت می‌کنند که بالاترین رکورد مرگ قلبی در جهان می‌باشد و آمار چاقی و اضافه‌وزن در کشور نیز حدود ۶۳ در صد می‌باشد که دو برابر میانگین جهانی یعنی ۳۲ درصد می‌باشد.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه افزود: آمار و ارقام نشانگر شیوه نامطلوب زندگی است و تحرک بدنی و تغذیه مناسب و عدم مصرف دخانیات از مهم‌ترین عواملی هستند که در سلامت جامعه نقش اساسی دارند و در کاهش بار بیماری‌ها و کاهش مرگ‌ومیر بسیار مؤثر هستند.
وی بابیان اینکه بازنشستگان ذخایر و الگوهای ارزشمند منابع انسانی جامعه هستند تأکید کرد: همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مشارکت با برگزاری دومین جشنواره ورزشی بازنشستگان استان بوشهر به همت مدیر محترم صندوق بازنشستگی استان بوشهر جناب آقای کشتکار، در راستای اشاعه فرهنگ سلامت و نشاط و ترغیب افراد جامعه به‌ویژه بازنشستگان استان است.
 مدیر صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این آیین گفت: در دومین جشنواره ورزشی بازنشستگان استان بوشهر 150 نفر بازنشسته در پنج رشته دارت، شطرنج، تنیس روی میز، تیراندازی با تفنگ بادی و شنا در سالن حیات‌های ورزشی بوشهر به رقابت پرداختند.
 داریوش کشتکار در مراسم اهدای جوایز به نفرات برتر جشنواره، هدف از برگزاری این جشنواره را اشاعه فرهنگ سلامت و نشاط در بین بازنشستگان دانست و ابراز امیدواری کرد با حضور بازنشستگان در عرصه ورزش و فعالیت‌های جسمانی، شاهد کیفیت زندگی بهتری ازلحاظ روحی و جسمی در دوران سالمندی این عزیزان باشیم.
گفتنی است آیین اختتامیه دومین جشنواره ورزشی بازنشستگان، روز چهارشنبه 11 بهمن‌ماه با هماهنگی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن اجتماعات شهید بهشتی دانشگاه برگزار شد.
انتهای پیام/ س. ر


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
جشنواره.ورزشی     معاونت.دانشجویی.فرهنگی     محمدمهدی.محمدی    

تاریخ بروز رسانی:   15 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >