همزمان با ایام دهه مبارک فجر؛
خانه بهداشت روستای هلپه‌ای در شهرستان دشتستان افتتاح شد

18 بهمن 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: همزمان با گرامیداشت ایام دهه فجر، خانه بهداشت روستای هلپه‌ای نظر آقا از توابع بخش سعدآباد در شهرستان دشتستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، فرماندار شهرستان دشتستان در این آیین گفت: از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هر کشوری، شاخص‌های بهداشتی و امید به زندگی است.
دکتر ارسلان زارع افزود: نقش بی‌بدیل دست‌اندرکاران خدمات بهداشتی در روستاها و شهرها برای آحاد مردم و خانواده‌ها در تحقق این شاخص‌ها بر هیچ‌کس پوشیده نیست.
فرماندار دشتستان اظهار داشت: در تمامی کشورهای توسعه‌یافته دنیا در زمینه امید به زندگی اقدامات زیادی انجام‌شده است و تفاوت معناداری بین کشورهای درحال‌توسعه و توسعه‌یافته وجود دارد ولی خوشبختانه در زمینه ارتقای دانش و آگاهی بهداشت عمومی مردم و همچنین پیشگیری از بیماری‌ها، اقدامات بسیار خوبی در سطح کشور انجام‌شده است.
دکتر زارع تصریح کرد: اجرای طرح تحول نظام سلامت از دولت یازدهم شروع‌شده و در دولت دوازدهم با تمام محدودیت‌های مالی استمرار یافته است.
 وی تصریح کرد: با احداث خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت بسترهای مناسب بهداشتی برای رسیدن به شاخص امید به زندگی فراهم‌شده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در حاشیه آیین افتتاح خانه بهداشت روستای هلپه ای گفت: خانه بهداشت روستای هلپه‌ای از توابع بخش سعدآباد به مساحت 85 مترمربع در ایام گرامیداشت دهه فجر افتتاح شد.
مهندس ماریا خویش‌دوست خاطرنشان کرد: این طرح بااعتباری به مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون ریال و در راستای اجرای تفاهم‌نامه استانداری بوشهر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی احداث و تجهیز شده است.
وی تصریح کرد: وزارت بهداشت با احداث خانه بهداشت در دورترین نقاط و با کمترین جمعیت هدف مهمی را دنبال می‌کند و آن پررنگ کردن نقش بهداشت نسبت به درمان است و ما باید به این باور برسیم که اگر بخش بهداشت در همه‌جا فعال باشد، می‌توانیم از شیوع بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کرده و با ارتقای سطح بهداشت 50 درصد از کل هزینه‌های درمان را کاهش دهیم.
انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     فرماندار     دکتر.ارسلان.زارع     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   18 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >