به مناسبت دهه مبارک فجر؛
دومین دستگاه آنژیوگرافی بوشهر به بهره‌برداری رسید/ گزارش تصویری

21 بهمن 1396
دومین دستگاه آنژیوگرافی بوشهر که به روش مشارکت اقتصادی تجهیز شده، در دهه مبارک فجر توسط استاندار بوشهر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در آیین افتتاح این دستگاه جدید، گفت: ارزش دومین دستگاه آنژیوگرافی استان بوشهر بیش از هشتاد میلیارد ریال بوده و آماده‌سازی مکان فیزیکی و تأسیسات دستگاه بر عهده دانشگاه علوم پزشکی بوده است.
دکتر سعید کشمیری افزود: این دستگاه آنژیوگرافی یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و ساخت شرکت زیمنس آلمان است و جهت تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی و عروقی کاربرد بسیاری دارد.
وی اضافه کرد: امیدواریم باوجوداین دو دستگاه در مرکز استان و برنامه‌ریزی‌های لازم برای همیشه فعال بودن این بخش به‌صورت شبانه‌روزی، بتوانیم با انجام آنژیوگرافی به‌موقع و در صورت نیاز درمان‌های مداخله‌ای مانند بالون زدن و استنت گذاری عروق قلب عوارض سکته‌های قلبی را کاهش دهیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر عنوان کرد: تا پیش از راه‌اندازی دومین آنژیوگرافی در استان بوشهر، در صورت بروز نقص فنی یا تعمیرات در تنها دستگاه آنژیوگرافی موجود، هم استانی‌های ما مجبور به سفر درمانی به سایر نقاط خارج از استان می‌شدند.
وی تصریح کرد: با راه‌اندازی دومین دستگاه دیگر نیاز هم استانی‌هایمان به سفرهای درمانی برای آنژیوگرافی به سایر نقاط کشور برطرف شده است.
دکتر کشمیری با اشاره به آمار بیش از 500 آنژیوگرافی در ماه در استان بوشهر، گفت: وجود چنین آماری نیاز به دستگاه دوم را بیشتر می‌کرد که با راه‌اندازی این دستگاه مردم با تعرفه دولتی در مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر از خدمات این دستگاه بهره‌مند می‌شود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این شرکت تأمین تجهیزات پزشکی در حال تأمین دو دستگاه MRI برای نصب در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر و بیمارستان شهید گنجی برازجان است که در آینده نزدیک افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند.
انتهای پیام/ م.آ 4070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بهره‌برداری     دهه.فجر     دومین.آنژیوگرافی     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   21 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >