آغاز عملیات اجرایی ساختمان اورژانس 115 دوراهک

23 بهمن 1396
در نهمین روز از دهه مبارک فجر عملیات اجرایی ساختمان اورژانس 115 دوراهک با حضور مسولین شهرستان دیر آغاز شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در این آیین با تبریک ایام الله دهه فجر اظهار کرد: یکی از مطالبات مهم مردم توسعه حوزه سلامت است که از همه توان برای توسعه این حوزه و ارایه خدمات در خور شان مردم منطقه استفاده می‌کنیم.
مهندس احمد آخوندی با اشاره به مشخصات فنی پروژه گفت: پایگاه فوریت‌های پزشکی 115 دوراهک با زیر بنا 124 متر مربع و اعتباری حدود دو میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و دانشگاه علوم پزشکی طی ۹ ماه ساخته و تجهیز می‌شود.
وی در خصوص وضعیت پایگاه فوریت‌های پزشکی گفت: تعداد کل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان دیّر 5 پایگاه با 6 کد فعال است.
مهندس احمد آخوندی اضافه کرد: این تعداد پایگاه در شهرهای دیّر، دوراهک، آبدان، بردخون و روستای دروداحمد واقع است و به صورت رایگان و شبانه‌روزی خدمات فوریت‌های پزشکی ارایه می‌دهد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه ناوگان اورژانس 115 شهرستان دیّر مجهز به 9 دستگاه آمبولانس است، گفت: به طور متوسط ماهانه 180 و روزانه 6 ماموریت در حوزه فوریت‌های پزشکی این شهرستان انجام می‌شود.
مهندس احمد آخوندی گفت: با توجه به تجهیز آمبولانس‌ها به دستگاه‌هایی از قبیل دسی شوک، وینتیلاتور و ساکشن امکان اعزام بیماران مراقبت ویژه فراهم شده است.
این مقام مسئول در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر تصریح کرد: با تجهیز آمبولانس‌ها به این دستگاه‌ها کمک شایانی به انجام عملیات سی پی آر موفق شده است که معمولا در بسیاری از موارد انجام می‌شود.
مهندس آخوندی خاطرنشان کرد: پایگاه فوریت های پزشکی دوراهک سومین پایگاه طی سال جاری است که عملیات اجرایی ان اغاز می شود و پیش از این پایگاه ابدان و بردخون عملیات اجرایی ان اغاز شده بود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ادامه داد: ساختمان اورژانس 115 بندر دیّر نیز سال گذشته افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
آغاز.عملیات.اجرایی     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر     اورژانس115.دوراهک        

تاریخ بروز رسانی:   23 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >