همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد؛
خانه بهداشت روستای طلحه بخش بوشکان شهرستان دشتستان افتتاح شد

24 بهمن 1396
همزمان با دهه مبارک فجر خانه بهداشت روستای طلحه از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی در آیین افتتاح خانه بهداشت روستای طلحه گفت: امروز افتتاح یکی از خانه‌های بهداشت در مناطق کمتر توسعه‌یافته می‌باشد که از افتخارات دولت تدبیر و امید و در راستای طرح تحول نظام سلامت بوده است.
دکتر حسین دارابی افزود: طرح تحول نظام سلامت تلاش کرده است با احداث، بهسازی و نوسازی مکان‌هایی که با فعالیت خود خدمات بسیار مطلوبی در خصوص بهداشت و درمان به مردم ارائه دهد و ما باید بستر مناسبی برای این فعالیت‌ها ایجاد کنیم که احداث و تجهیز خانه‌های بهداشت یکی از مهم‌ترین اهداف ما در این امر مهم می‌باشد.
وی تصریح کرد: از 65 خانه بهداشت احداث‌شده در استان،18 خانه بهداشت مربوط به شهرستان دشتستان می‌باشد و امیدواریم با ادامه این روند همه فضاها و تجهیزات بهداشتی و درمانی ما در تمام نقاط استان به‌خصوص در مناطقی که دسترسی کمتری به خدمات دارند را ارتقاء دهیم.
فرماندار شهرستان دشتستان نیز با تبریک دهه مبارک فجر گفت: کار در عرصه سلامت از کارهای محوری و رکن اصلی توسعه هر جامعه‌ای می‌باشد و توسعه منابع انسانی که همان افراد سالم جامعه می‌باشند تأثیر بسزایی در رشد و شکوفایی کشور و همچنین ارتقاء بهداشت می‌توانند ایفا کنند.
دکتر ارسلان زارع افزود: خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت با تلاش و فعالیت بهورزان، مراقبین سلامت و پزشکان در ارائه خدمات و ده گردشی‌ها نقش بسیار تأثیرگذاری در ارتقای سلامت و افزایش آگاهی بهداشت عمومی مردم داشته‌اند و رعایت نکات بهداشتی مانند جمع‌آوری زباله و پسماند و همچنین شیوه زندگی سالم و چگونگی نگهداری از دام‌های محلی از مهم‌ترین دستاوردهایی می‌باشد که قابل قیاس با ده سال گذشته نمی‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: با شاخص‌هایی که شبکه بهداشت و درمان در حوزه بهداشت و درمان هرساله ارایه می‌کند ما شاهد ارتقای شاخص‌های بهداشتی در شهرستان دشتستان هستیم و از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان سپاسگزاریم.
گفتنی است، خانه بهداشت روستای طلحه، در زمینی به مساحت 100 مترمربع و زیربنای 85 مترمربع و بااعتبار یک میلیارد و 600 میلیون ریال ساخته‌شده است.


انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     دهه.فجر     دکتر.حسین.دارابی     دکتر.ارسلان.زارع     روستای.طلحه     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   24 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >