معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
رویکرد اساسی بخش سلامت دهان و دندان توجه ویژه به اصل پیشگیری است

25 بهمن 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: توجه ویژه به اصل پیشگیری در حوزه دهان و دندان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و رویکرد اساسی خدمات و اقدامات این حوزه رویکردی پیشگیرانه است.

مهندس پرویز احمدی افزود: با راه‌اندازی مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان اقدامات پیشگیرانه در بخش سلامت دهان و دندان به‌صورت منسجم و مستمر به کودکان و دانش آموزان شهرستان ارایه می‌شود.
وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته و هماهنگی با مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان روزانه دانش آموزان مقطع ابتدایی با حضور در این مرکز علاوه بر استفاده از خدمات آموزشی در زمینه سلامت دهان و دندان توسط دندان‌پزشک مورد معاینه قرارگرفته و از خدمات بهداشتی درمانی بهره‌مند می‌شوند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: کلیه خدمات آموزشی بهداشتی به‌صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرارمی‌گیرد و از آغاز سال تحصیلی تاکنون یک هزار دانش‌آموز از این خدمات بهره‌مند گردیده‌اند.
مهندس پرویز احمدی افزود: علاوه بر خدمات جامع سلامت دهان و دندان، کارشناسان واحد سلامت دهان و دندان در طول سال تحصیلی با حضور مستمر در مدارس اقدامات پیشگیرانه‌ای نظیر وارنیش فلوراید را به دانش آموزان ارایه می‌دهند که گامی مهم در پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها می‌باشد.
وی افزود: از ابتدای سال تحصیلی تاکنون 9 هزار نفر از دانش آموزان و نیز کودکان حاضر در پیش‌دبستانی‌ها و مهدکودک‌ها از این خدمات پیشگیرانه بهره‌مند گردیده‌اند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی اضافه کرد: کلینیک سیار دندانپزشکی نیز با استقرار در روستاهای شهرستان به‌ویژه مناطق صعب‌العبور و دورافتاده خدمات رایگان دندانپزشکی را به دانش آموزان و زنان باردار ارایه می‌دهند.
وی افزود: جمعیت عشایری شهرستان نیز با حضور کلینیک سیار دندانپزشکی در سکونت‌گاه‌های آنان از خدمات دندانپزشکی بهره‌مند گردیده‌اند و از ابتدای قشلاق عشایر تاکنون این خدمات به 79 دانش‌آموز عشایری ارایه شده است.
مهندس پرویز احمدی اظهار کرد: هم‌اکنون در کلیه مراکز خدمات جامع شهری و روستایی شهرستان شاهد استقرار دندان‌پزشک هستیم و این مراکز به تجهیزات دندانپزشکی لازم مجهز گردیده‌اند.
گفتنی است هم‌اکنون 7 دندان‌پزشک و 2 بهداشت‌کار دهان و دندان در مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان و مراکز جامع سلامت شهری و روستایی شهرستان مشغول ارایه خدمات دندانپزشکی می‌باشند.


انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معاون.بهداشتی     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >