مسئول پیام‌گزاران سلامت شهرستان تنگستان:
هدف پیام‌گزاران سلامت ایجاد حساسیت در سازمان برای حفظ سلامت كاركنان، مراجعین و محیط است

25 بهمن 1396
مسئول پیام‌گزاران سلامت شهرستان تنگستان گفت: هدف پیام‌گزاران سلامت ایجاد حساسیت در سازمان برای حفظ سلامت كاركنان، مراجعین و محیط است.

حمید دشتی در جلسه پیام‌گزاران سلامت شهرستان تنگستان افزود: مشکل اصلی حوزه سلامت بیماری‌های غیر واگیر است به‌طوری‌که حدود 80 درصد بار بیماری‌ها و مرگ‌ومیر در اثر این بیماری‌ها اتفاق می‌افتد.
مسئول پیام‌گزاران سلامت شهرستان تنگستان ادامه داد: اگر بخواهیم به‌سلامت همه‌جانبه برسیم، با جلب حداکثری مشارکت‌های بین بخشی باید همه جنبه‌های جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی سلامت را با هم در نظر بگیریم که همه سازمان‌های دولتی و غیردولتی نقش مهمی در رسیدن به این هدف دارند.
 وی اظهار کرد: سازمان‌های دولتی و غیردولتی در قبال سلامت کارکنان، محصولات تولیدی خود و همچنین مراجعین و محیط‌زیست مسئولیت دارند و ازجمله عواملی که سلامت کارکنان و مردم را تهدید می‌کند تغذیه نامناسب، بی‌تحرکی، مصرف سیگار و اضافه‌وزن هست که باید دانست کارکنان سازمان‌ها و مراجعین تا چه حد با این عوامل خطر ارتباط دارند.
 دشتی تأکید کرد: اصلاح سبک زندگی به همکاری مردم نیاز دارد و امروزه سلامت باید برای مردم با مردم و توسط مردم اتفاق بیفتد و افراد جامعه باید به بینش و نگرش کافی در زمینه خودمراقبتی برسند.
 وی خاطرنشان کرد: خودمراقبتی کلید سلامتی است و باید به سمتی برویم که سازمان‌ها موضوع خودمراقبتی را ترویج کنند و هرکدام از افراد سازمان یک داوطلب سلامت باشد.
دشتی در ادامه گفت: هدف خودمراقبتی سازمانی ایجاد محیط کار سالم است که مدیران در خودمراقبتی سازمانی نقش بسیار مهمی دارند و مدیر محور تغییرات سازمانی در جهت ایجاد یک محیط کار سالم است که می‌تواند با اقدامات ساده، فرهنگ سالم زیستن را در سازمان ترویج دهد و مدیران می‌توانند مروج سلامت و الگوی مناسبی برای کارکنان باشد.
وی هدف پیام‌گزاران سلامت را ایجاد حساسیت در سازمان جهت حفظ سلامت کارکنان، محیط و مراجعین عنوان کرد و گفت: مستندسازی پروژه‌ها و پیشرفت برنامه‌های بین بخشی مرتبط با سلامت در محل کار، شرکت در جلسات سلامت، عضویت و مشارکت فعال در کمیته پایش، عملیاتی نمودن برنامه‌ها، حمایت از سیاست سازمان سالم، شناسایی مشکلات اولویت‌دار سلامت در سازمان، ارایه مشاوره به مدیران، ارزیابی سیاست‌های اتخاذشده و همچنین شرکت در دوره‌های آموزشی ازجمله وظایف پیام‌گزاران سلامت برشمرد.
 
انتهای پیام/ م.ا 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
پیام‌گزاران.سلامت     حمید.دشتی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >