کارشناس مسئول اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو بوشهر خبر داد:
لزوم نصب برچسب اصالت کالا بر روی تجهیزات و ملزومات پزشکی

30 بهمن 1396
کارشناس مسئول اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو بوشهر از لزوم نصب برچسب اصالت کالا بر روی تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو بوشهر، مهندس حسین اسماعیلی عنوان داشت: الصاق برچسب اصالت کالا بر روی پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی از ابتدای سال آینده الزامی می‌باشد و در غیر این صورت قاچاق محسوب می‌شوند.
وی در مورد لزوم الصاق برچسب اصالت گفت: بر اساس بخشنامه اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، با عنایت به مفاد ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال 1392 و قانون اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال 1394 و همچنین مواد 4 و 6 شیوه‌نامه مبارزه با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی، در فاز اول جهت اجرایی شدن قوانین مورداشاره از تاریخ اول فروردین 1397، پنج گروه از تجهیزات و ملزومات پزشکی مشمول الصاق برچسب اصالت می‌باشند.
کارشناس مسئول اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو بوشهر اظهار داشت: تجهیزات و مواد دندانپزشکی، ملزومات آزمایشگاهی، تجهیزات و ملزومات پزشکی خانگی و عرضه‌شده در فروشگاه‌ها و شرکت‌های تجهیزات پزشکی، ملزومات پزشکی نازایی و ایمپلنت‌های ارتوپدی، می‌بایست از ابتدای سال آینده این برچسب را داشته باشند.
 مهندس حسین اسماعیلی خاطرنشان کرد: مصرف‌کنندگان محترم در صورت مشاهده محصولات فاقد برچسب اصالت کالا، مراتب را به اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو بوشهر گزارش نمایند.

انتهای پیام/ ا.ش 2070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
برچسب.اصالت.کالا     مهندس.حسین.اسماعیلی     معاونت.غذا.دارو    

تاریخ بروز رسانی:   30 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >