بیش از یک‌تن مواد غذایی غیرقابل‌مصرف در بوشهر شناسایی و امحاء شد

2 اسفند 1396
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: بیش از یک‌تن مواد غذایی غیرقابل‌مصرف در بوشهر شناسایی، جمع‌آوری و امحاء شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا در حاشیه اجرای طرح جمع‌آوری اجناس تاریخ‌مصرف گذشته در بوشهر اظهار داشت: طرح جمع‌آوری اجناس تاریخ‌مصرف گذشته در سطح شهرستان با حضور فعال 35 نفر از بازرسان بهداشت محیط و در قالب 14 اکیپ طی 2 روز در شهرهای بوشهر، خارگ، عالی شهر و چغادک در مراکز عمده‌فروشی‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، مجتمع‌های غذایی، سوپرمارکت‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها به مرحله اجرا درآمد.
وی اضافه کرد: در جریان اجرای این طرح مقدار یک‌تن و 156 کیلوگرم انواع مواد غذایی غیرقابل‌مصرف و فاسد، شناسایی و امحاء شد و پرونده متخلفین به مراجع قضایی ارجاع داده شد.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اضافه کرد: در راستای نظارت و ارتقای سلامت جامعه و مسافران نوروزی و ایمنی آب، مواد غذایی، کنترل بیماری‌های منتقله از آب و غذا در بخش تولید و عرضه و دفع صحیح پسماند و پساب، برنامه بسیج سلامت نوروزی در قالب بازرسی‌های مستمر در ساعات اداری و غیر اداری و در روزهای تعطیل تشدید می‌شود.
این مقام مسئول اظهار داشت: نهادینه‌سازی فرهنگ مصرف غذای سالم ضرورت جامعه امروز بوده که در این زمینه الزامات تاریخ تولید، انقضاء، شرایط نگهداری مواد غذایی، ملاک ارزیابی و پایش قرارگرفته و در صورت مشاهده موارد تخلف بهداشتی با متخلفین طبق قانون اصلاحیه ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی برخورد جدی به عمل می‌آید.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: سامانه تلفنی 190 برای شکایات و اعلام مشکلات بهداشتی شهروندان به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگوی همشهریان است.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
امحا     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   2 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >