نخوردن صبحانه فرد را به سمت مصرف ریزه‌خواری بخصوص مصرف شیرینی‌ها می‌کشاند

2 اسفند 1396
کارشناس مسئول واحد تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: صبحانه جزو وعده‌های اصلی رژیم غذایی در تمامی گروه‌های سنی محسوب می‌شود و نخوردن صبحانه فرد را به سمت مصرف ریزه‌خواری بخصوص مصرف شیرینی‌ها می‌کشاند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، محمدصادق موجی در حاشیه مراسم پیاده‌روی کارکنان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به مناسبت بسیج ملی تغذیه افزود: افرادی که صبحانه نمی‌خورند از دریافت میزان قابل‌توجهی مواد مغذی ضروری و ویتامین محروم می‌شوند، این افراد دچار عوارضی مانند افت قند خون شده و درنتیجه عملکرد جسمی و ذهنی مناسبی جهت انجام فعالیت‌های روزانه نخواهند داشت.
وی اضافه کرد: نخوردن صبحانه باعث کاهش تدریجی قند خون در افراد می‌شود که این مسئله فرد را بیشتر به سمت مصرف ریزه‌خواری به‌خصوص شیرینی‌ها می‌کشاند و به‌تبع آن شخص تمایل بیشتری به خوردن غذاهای چرب و شیرین نشان می‌دهد، این امر منجر به دریافت انرژی بیشتر و احتمال بروز اضافه‌وزن و چاقی خواهد شد.
موجی صبحانه را جزو وعده‌های اصلی رژیم غذایی در تمامی گروه‌های سنی دانست و خاطرنشان کرد: غذاهایی از قبیل نان و پنیر و گردو، نان و تخم‌مرغ، نان و کره و مربا، نان و کره و خرما همراه با یک لیوان شیر را می‌توان به‌عنوان صبحانه سالم و مغذی برای بزرگ‌سالان و کودکان سنین مدرسه به شمار آورد.
کارشناس مسئول واحد تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مراسم پیاده‌روی کارکنان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به مناسبت بسیج ملی تغذیه از ستاد مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تا پارک قوام برگزار شد و در پایان به‌صرف صبحانه سالم از کارکنان این مرکز بهداشت پذیرایی شد.
انتهای پیام/ ا.س 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پیاده‌روی.کارکنان     محمدصادق.موجی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   2 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >