سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان معارفه شد

2 اسفند 1396
سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، فرماندار، رییس شورای اسلامی شهر و شهرستان و دیگر مسئولین محلی برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در این آیین گفت: 25 درصد سلامت مردم در اختیار بهداشت و درمان است، 25 درصد دیگر شامل بیماری‌های ژنتیکی و ناخواسته است و 50 درصد باقی‌مانده در اختیار سایر نهادها و سازمان‌های دیگر می‌باشد.
دکتر سعید کشمیری افزود: در حال حاضر بیش از هر چیز مهم‌ترین معضل شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه تأثیرات صنعت بر زندگی مردم است، حال‌آنکه در سایر شهرستان‌های استان بدین شدت و غلظت شاهد این پدیده نیستیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: تمرکز ما در این شهرستان‌ها باید روی اثرات صنعت بر زندگی مردم باشد.
وی ادامه داد: در این راستا هر کاری که می‌تواند جلوی صدمات جبران‌ناپذیر صنعت بر زندگی مردم را بگیرد مانند تحقیقات و غیره را باید انجام دهیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: مسایل هر شهرستان در سطح استان باهم متفاوت است.
دکتر کشمیری بیان داشت: از کارکنان شبکه بهداشت و درمان، پرستاران و بهورزان که در این شهرستان به شکل شبانه‌روز در حال تلاش هستند تشکر می‌کنم هرچند ممکن است عامه مردم از خدمات دقیق و مهم این عزیزان مطلع نباشند؛ خدماتی که نتیجه آن‌یکی دو دهه آینده خود را نشان خواهد داد.
پیشگیری بهتر از درمان
وی در ادامه گفت: اگر ما موفق شویم قد (اندازه) کودکان کنگانی را از متوسط کنونی بالاتر ببریم؛ از مرگ‌ومیر نوزادان جلوگیری کنیم؛ مرگ‌ومیر ناخواسته را کاهش دهیم؛ از تولد کودکان تالاسمی یا ناقص جلوگیری کنیم؛ قطعاً می‌توانیم کیفیت زندگی را بالا ببریم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از کارهای بسیار مهمی که این مجموعه در بدو تولد نوزادان انجام می‌دهد این است که با انجام یک آزمایش ساده میزان ترشح تیروئید را مشخص می‌کند، چنانچه این مشکل در بدو تولد تشخیص داده نشود، آن نوزاد در آینده دچار نارسایی‌های فراوانی ازجمله عقلی می‌شود و این در حالی است که تشخیص ابتدایی باعث درمان و تغییر مسیر آینده آن نوزاد می‌شود و این‌یک خدمت ارزشمند می‌باشد.
دکتر کشمیری گفت: مطالبه دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری و غیره باید این باشد که چگونه می‌توانیم از بروز بیماری و مشکل پیشگیری کرد تا بیمارستان‌های ما خلوت شوند.
وی اظهار داشت: از مهندس محمد بازیاری (رییس سابق شبکه بهداشت و درمان کنگان) که ماه‌ها در این شهرستان زحمات فراوانی را کشیدند تشکر می‌کنم؛ وی تحول بزرگی را در شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ایجاد کردند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: منتظر شنیدن خبرهای بهتری از این شهرستان هستیم؛ از دکتر حسن حیدری که در این فاصله قبول زحمت نمودند نیز قدردانی می‌نمایم؛ وی باوجود وظیفه بسیار سنگین، علمی و فنی که در بیمارستان داشتند، مسئولیت مهم شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان را نیز پذیرفتند، دکتر حیدری انسانی بسیار خوب، باانگیزه و پرانرژی می‌باشند و ما از وجود وی انرژی می‌گیریم.
دکتر کشمیری عنوان کرد: یکی از بهترین خصوصیات دکتر حیدری تعاملات بین بخشی با سایر سازمان‌ها و نهادها است، ما باید روند این تعاملات را افزایش دهیم تا بتوانیم به هدف غایی مقوله سلامت در منطقه دست پیدا کنیم.
وی در پایان گفت: جوکار از نیروهای قدیمی و باتجربه شهرستان می‌باشد که امروز وی را به‌عنوان سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان منصوب می‌کنیم.
در این آیین خلیل جوکار به‌عنوان سرپرست جدید شبکه بهداشت معارفه شد.
سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان با حضور رییس و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، فرماندار، رییس شورای اسلامی شهر و شهرستان و دیگر مسئولین محلی برگزار شد.

انتهای پیام/م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معارفه     دکتر.سعید.کشمیری     خلیل.جوکار     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   2 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >