رویداد کشوری "راهکار" در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد/ گزارش تصویری

6 اسفند 1396
رویداد کشوری "راهکار" در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور تیم‌های دانشجویی برگزار شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حاشیه برگزاری این رویداد گفت: رویداد یک‌روزه راهکار، باهدف تقویت مهارت‌های حل مساله گروهی و تفکر خلاق توسط کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با همکاری مرکز رشد زیست‌فناوری دریایی خلیج‌فارس زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و با حمایت سازمان محیط‌زیست استان بوشهر برگزار شد.
دکتر غلامرضا خمیسی‌پور افزود: در این رویداد، 15 گروه هفت نفره از دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی و فنی و مهندسی برای ارایه بهترین راهکارهای خلاقانه با یکدیگر به رقابت پرداختند.
وی اظهار داشت: این رویداد که برای سومین بار در سطح کشور برگزارشده است، فرصتی را فراهم می‌آورد تا دانشجویان ضمن تمرین مهارت‌های کار در قالب گروه، تکنیک‌ها و روش‌های واکاوی مسایل و دستیابی به راه‌حل برای آنها را در یک فضای دوستانه و درعین‌حال رقابتی بیاموزند و با چالش‌های آن آشنا شوند.
دکتر خمیسی‌پور اضافه کرد: در این برنامه، شرکت‌کنندگان باانگیزه پس از مطرح ‌شدن پرسش چالش‌برانگیز رویداد، در مدت 8 ساعت و طی مراحلی نظیر هم‌اندیشی گروهی و تکنیک 5W1H، طوفان اندیشه یا بارش فکری، تجزیه‌وتحلیل بنیادی علل، اندیشه‌نگاری و اولویت‌بندی راه‌حل‌های ارایه شده خود را برای ارایه راهکار نهایی آماده کردند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: کمیته تحقیقات دانشجویی به سرپرستی دکتر بهرام احمدی مسئولیت اجرای این رویداد را به عهده داشت.
در پایان این رویداد سه تیم برتر که بهترین راهکارها را ازنظر خلاقیت، کاربردی بودن، قابلیت اجرا، توان تجاری‌سازی و اشتغال‌زایی، مبتنی بر دانش بودن و توجه به پتانسیل‌های بومی ارایه دادند، معرفی شدند.
همچنین از همه‌ تیم‌هایی که علاقه‌مند به عملی کردن راهکارهای خود بودند، دعوت شد تا با همکاری کمیته تحقیقات و فناوری و مرکز رشد زیست‌فناوری دریایی خلیج‌فارس زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری برای تجاری‌سازی ایده‌های خود گام بردارند.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
رویدادکشوری.راهکار     دکتر.غلامرضا.خمیسی‌پور     معاونت.تحقیقات        

تاریخ بروز رسانی:   6 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >