فرماندار دیر:
ادارات باید به وظیفه قانونی خود در بخش سلامت عمل کنند

8 اسفند 1396
فرماندار دیر گفت: عزم جدی برای تأمین سلامت مردم ضروری است و ادارات باید به وظیفه قانونی خود در این بخش به‌درستی عمل کنند.

حمزه اعتماد در شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر افزود: قدرت اجرایی هر مدیر در پیگیری مستمر منجر به نتیجه در هر موردی است.
وی اضافه کرد: مدیر هر دستگاه برای پیگیری سلامتی مردم باید در جلسه شورای سلامت شرکت و مواردی که در این شورا مطرح می‌شود را اجرایی و به وظیفه ذاتی خود در حوزه سلامت عمل کند.
فرماندار دیر اظهار داشت: دامپزشکی باید عزم جدی در برخورد با عرضه‌کنندگان مرغ زنده و طیور داشته باشد و نیروی انتظامی و دادستانی باید در این زمینه ورود کنند چراکه عرضه مرغ زنده احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان را افزایش می‌دهد و تهدید جدی سلامتی مردم است.
وی افزود: بازدید میدانی شهردار، شورا و دستگاه‌های مرتبط از وضعیت بهداشتی شهر ضروری است و همه باید کمک کنند تا سلامتی و بهداشت مردم تضمین شود.
اعتماد گفت: سگ‌های ولگرد به‌ویژه در ساحل چهره شهر را زشت و سلامتی مردم را تهدید می‌کند که نیاز است ستادی تشکیل و آنان را به شیوه‌های مختلف جمع‌آوری کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر نیز با تأکید بر خودمراقبتی سازمانی گفت: یکی از راه‌های خودمراقبتی های سازمانی، راه‌اندازی شورای ارتقا سلامت اداری است که امیدواری در نیروی اداری ایجاد می‌کند.
مهندس احمد آخوندی افزود: تغذیه سالم، فعالیت فیزیکی و رفع استرس از رویکرد اصلی این طرح است.
وی گفت: فروش مرغ زنده و طیور در سطح شهر دیر معضل بهداشتی است که باید با آن برخورد جدی شود و دستگاه‌های متولی باید حضور پررنگ‌تری در این زمینه داشته باشند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار داشت: برگزاری کمیته اتلاف حیوانات زیانکار از مصوبات جلسه گذشته شورای سلامت این شهرستان بود که متأسفانه هنوز اجرایی نشده است که این مسئله ضمن ایجاد بار مالی برای دولت در تأمین سرم و واکسن هاری، امکان ابتلا به بیماری بسیار خطرناک هاری نیز در صورت عدم انجام به‌موقع واکسیناسیون افزایش می‌دهد.
مهندس آخوندی ضمن تقدیر از شهرداری دوراهک در زمینه جمع‌آوری به‌موقع نخاله‌های ساختمانی ادامه داد: وجود نخاله‌های ساختمانی برای سلامتی مردم خطرآفرین است و شهرداری‌ها در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     فرماندار     حمزه.اعتماد     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >