ارايه خدمات دندانپزشکي به مناطق محروم و عشایر نشین شهرستان تنگستان

8 اسفند 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان از ارایه خدمات دندانپزشکي به مناطق محروم و عشایر نشین شهرستان تنگستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، مهندس عادل مقدس در حاشیه اعزام کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم و عشایر نشین شهرستان تنگستان اظهار داشت: در راستای اجرای برنامه‌های تحول سلامت دهان و دندان و افزایش ارایه خدمات دندانپزشکی، اعزام کلینیک‌ سیار دندانپزشکی راهکاری مهم برای افزایش دسترسی به خدمات دندانپزشکی در مناطق محروم و عشایر نشین است.
وی خاطرنشان کرد: کلینیک سیار دندان‌پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان خدمات سطح یک و دو دندانپزشکی را به‌صورت رایگان به گروه‌های هدف که کودکان زیر 14 سال، زنان باردار و شیرده در مناطق محروم و عشایر نشین هستند، ارائه می‌دهد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تصریح کرد: خدمات سطح یک‌دندان پزشکی شامل آموزش سلامت دهان و دندان به همه‌ی گروه‌های سنی، وارنیش فلورایدتراپی برای کودکان 3 سال تا 14 سال و مسواک انگشتی برای کودکان 6 ماه الی 24 ماه و خدمات سطح دو که شامل معاینات، کشیدن دندان و ترمیم، رادیوگرافی، جرم‌گیری، فیشورسیلنت، پالپوتومی و درمان پالپ زنده توسط دندان‌پزشک انجام می‌گردد.
مهندس مقدس عنوان کرد: 2 میلیارد ریال اعتبار برای کلینیک سیار دندانپزشکی اختصاص داده‌شده است و با توجه به جدول کاری و زمان‌بندی، دندان‌پزشکان در شش‌ماهه دوم امسال تعداد 60 روز کاری فعال داشته و به‌طور متوسط تعداد 800 خدمت دندانپزشکی به مردم مناطق محروم و عشایر نشین ارایه کرده‌اند.

انتهای پیام/ م.ا 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کلینیک.سیار.دندانپزشکی     عشایر     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >