امام‌جمعه بوشهر:
شهادت نماد و تجلی والای مقاومت است/ گزارش تصویری

9 اسفند 1396
امام‌جمعه بوشهر گفت: شهادت نماد و تجلی والای مقاومت است و در طول تاریخ بعثت انبیا و تحقق تمدن الهی، بسیاری از خواص، در جبهه دین‌مدار و مقاومت شهید شده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر در آیین اختتامیه دومین کنگره شهدای دانشجویان استان بوشهر افزود: شهادت لازمه مقاومت است و اگر نباشد مقاومت دچار فروپاشی می‌شود.
آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بیان داشت: اگر می‌خواهیم در نظم و تمدن نوین جهان نقش‌آفرین باشیم باید بر اساس اسلام بیندیشیم و مقاومت کنیم و در این راه آماده شهادت باشیم.
وی تصریح کرد: بی‌تردید نظام اسلامی در اندیشه تحقق تمدنی است که در آن پیشرفت جامع، عدالت و کرامت انسانی در جغرافیای دنیا و بالاترین مرتبه انسان در حیات فرا دنیایی مدنظر باشد.
آیت‌الله صفایی بوشهری گفت: جهان استکبار که در اندیشه چپاول ثروت‌ها و حاکمیت بر مراکز قدرت‌هاست و از سیاست راهبردی ظلم استفاده می‌کند مقابل این نگاه می‌ایستد.
وی اضافه کرد: جبهه استکبار به‌دوراز رنگ خدایی، همواره در معادلات سیاسی، نظامی و امنیتی دارای سازوبرگ‌های وسیع بوده و این در حالی است که جبهه حق، درنهایت ضعف اما با پشتوانه خدا قرار دارد.
آیت‌الله صفایی بوشهری گفت: در این مسیر اگر خط مقاومت و مقابله با جبهه استکبار وجود نداشته باشد قدم‌های آغازین برای ایجاد تمدن درهم خواهد شکست.
وی تأکید کرد: باز شدن راه برای تحقق تمدن اسلامی و مدیریت نظم نوین جهانی بر اساس اسلامیت، مقاومت، شجاعت و شهادت است به همین دلیل حزب‌الله در خاورمیانه با همین نگاه در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی می‌ایستد و در مدت 33 روز پیروز می‌شود.
آیت‌الله صفایی بوشهری یادآور شد: اوج خط مقاومت شهادت است که اگر نباشد مقاومت نیز نخواهد بود و شهید با شهادت خود به اوج کمال انسانی و تولد آسمانی دست می‌یابد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: فضیلت زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست به همین دلیل پاسداشت شهدا برای گرامیداشت یاد و خاطره آنان ضروری است.
دکتر سعید کشمیری افزود: در همین راستا جشنواره‌های هنری، پژوهشی، ورزشی و تئاتر در قالب دومین کنگره شهدای دانشجوی استان با همکاری دانشگاه‌های علمی کاربردی، آزاد اسلامی، پیام نور، خلیج‌فارس، فرهنگیان و علوم پزشکی برگزار شد.
اصغر نقی زاده یکی از هنرمندان و بازیگران سینما و تلویزیون نیز در این آیین گفت: امنیت امروز را مدیون ایثار و گذشت هزاران شهید و رزمنده دوران دفاع مقدس هستیم.
وی تصریح کرد: جوانان این سرزمین باغیرت و شهامت دینی خود مملکت را از چنگال دشمن نجات دادند و اجازه ندادند دشمن به این سرزمین تجاوز کند.
نقی زاده افزود: یادواره شهدا، فرصتی است که جوانان غیور و مردان و زنان ایران‌زمین با ایثار، گذشت و تعهد نسبت به وطن آشنا شوند.
در این آیین از کتاب شهید نادر گنجی و فیلم مستند شهید خلیل فخرایی به‌عنوان شهید شاخص دومین کنگره شهدای دانشجو رونمایی و از خانواده شهدای دانشجوی استان بوشهر تجلیل شد.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
امام.جمعه.بوشهر     کنگره.شهدای.دانشجو    

تاریخ بروز رسانی:   9 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >