رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
وضعیت بهداشتی بیمارستان‌های استان بوشهر ارتقا می‌یابد/ گزارش تصویری

13 اسفند 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: وضعیت بهداشتی بیمارستان‌های استان بوشهر ارتقا می‌یابد.

دکتر سعید کشمیری در نشست کمیته دانشگاهی کنترل عفونت بیمارستانی اظهار داشت:‌ کنترل عفونت‌های بیمارستانی یک مسئولیت مهم در مدیریت بیمارستان‌ها است.
وی ضمن تأکید بر نقش مهم برگزاری کمیته‌های بیمارستانی در تصمیم‌گیری‌های مدیریت بیمارستان‌ها افزود: کمیته‌های بیمارستانی در ابتدای هرسال برگزار شود و در اولین نشست، دستورالعمل‌های مربوط به کنترل عفونت بیمارستانی در زمینه‌های مختلف مورد بررسی مجدد قرار گیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود:‌ با توجه به اینکه بسیاری از عوامل در بروز عفونت‌های بیمارستانی نقش دارد؛ مدیران بیمارستان‌ها می‌بایست به همه ابعاد توجه داشته و تمامی واحدهای بیمارستانی که مرتبط با موضوع هستند را مورد بررسی و نظارت قرار داده و علت‌های اصلی بروز عفونت‌ها را شناسایی و راهکارهای کنترلی مناسب ارائه کنند.
دکتر کشمیری گفت: شست‌وشوی دست توسط پرسنل و پزشکان که با بیمار در تماس هستند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در کنترل عفونت‌های بیمارستانی تأثیر به سزایی خواهد داشت.
پیشگیری از بروز عفونت‌های بیمارستانی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: به‌منظور کنترل و پیشگیری از بروز عفونت‌های بیمارستانی لازم است کمیته‌های کنترل عفونت بیمارستانی در تمامی بیمارستان‌های استان به‌صورت منظم و با حضور ریاست بیمارستان برگزار شود و مصوبات کمیته‌ها ضمانت اجرایی داشته باشند.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: با توجه به اینکه سوپروایزرهای کنترل عفونت، نقش اصلی در نظام مراقبت کنترل عفونت بیمارستان‌ها دارند از تغییر سوپروایزرها در بیمارستان‌ها خودداری شود.
مقرر شد به‌منظور ارتقای نظام مراقبت عفونت بیمارستانی در بیمارستان‌ها، بسته آموزشی و اجرایی بر اساس دستورالعمل‌های موجود در برنامه کنترل عفونت بیمارستانی و نظام مراقبت بیماری‌های واگیر، تهیه و برای بهره‌برداری و اجرا در بیمارستان‌ها، در اختیار سوپروایزرها قرار داده شود.

انتهای پیام/ م.ب 2020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     دکتر.کشمیری     کمیته.عفونت‌های.بیمارستانی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان    

تاریخ بروز رسانی:   13 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >