رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
نخبگان و استعدادهای برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر حمایت می‌شوند

13 اسفند 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر در راستای ارتقای کیفیت فرایندها از اولویت‌های دانشگاه است.

دکتر سعید کشمیری در ششمین کمیسیون ویژه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در زمینه جذب و توانمندسازی دانشجویان و ایجاد پویایی و رشد قابل‌ملاحظه‌ای در سال‌های اخیر اظهار داشت: رسالت ما تربیت سرمایه‌های انسانی متعهد و متخصص و فراهم کردن زمینه جذب، هدایت و شکوفایی نخبگان و استعدادهای درخشان است.
وی اضافه کرد: این سرمایه‌های انسانی می‌توانند با ظرفیت‌های خدادادی و تلاش‌های خود و همچنین حمایت‌های ویژه در آینده مدیران و متخصصان کارآمدی برای کشور باشند.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: نخبه پروری و حمایت از استعدادهای برتر یک استراتژی در کشورهای پیشرفته در سطح جهان است و دانشگاه علوم پزشکی نیز در این راستا هرگونه حمایت و همکاری لازم را انجام خواهد داد.
جلوگیری از فرار مغزها
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز ضمن تشکر از حمایت مؤثر رییس دانشگاه تأکید کرد: در این جلسات باید به دنبال راه‌حل‌های جدی در خصوص موضوع جلوگیری از فرار مغزها باشیم و سیاست ما حمایت از همه دانشجویان و شناسایی استعدادهای درخشان است.
دکتر محمدرضا روان بد اضافه کرد: در کنار دستورالعمل‌های موجود ضرورت دارد تمهیداتی اتخاذ شود که همانند دانشگاه‌های برجسته دنیا بتوانیم فارغ‌التحصیلان برتر خود را جذب کنیم.
ارایه تسهیلات به دانشجویان
دبیر کمیسیون ویژه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گزارشی از اقدامات انجام‌شده در شش ماه گذشته ارایه کرد و گفت: امسال با استقبال ویژه دانشجویان برای شرکت در دهمین المپیاد روبه‌رو هستیم و نیاز به حمایت ویژه مسئولین از اساتید و دانشجویان را داریم.
بنت‌الهدی دشتی اضافه کرد: در خصوص مدرسین المپیاد، دانشگاه علوم پزشکی از ظرفیت‌های بسیاری خوبی برخوردار است.
وی افزود: بر اساس رایزنی‌های انجام‌شده با معاونت تحقیقات و فناوری و دانشجویی فرهنگی نیز تسهیلاتی برای دانشجویان استعدادهای درخشان دانشگاه مهیا شده است و آیین‌نامه داخلی مصوب به‌زودی بر روی سایت استعداد درخشان قرار خواهد گرفت.
در این نشست مدارک دانشجویان متقاضی سهمیه استعداد درخشان برای ادامه تحصیل در مقطع دستیاری موردبررسی قرار گرفت و امتیازدهی شد.
در پایان نیز پیشنهاد‌های مطرح‌شده توسط دفتر استعدادهای درخشان مطرح شد و اعضای حاضر در جلسه به هم‌اندیشی پرداختند و راهکارهایی ارایه دادند.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
استعدادهای.درخشان     دکتر.سعید.کشمیری     معاونت.آموزشی     دکتر.محمدرضا.روان‌بد     بنت‌الهدی.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   13 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >