تشدید نظارت‌ها بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در دیر

14 اسفند 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: با راه‌اندازی تیم‌های ویژه نظارتی، بازرسی‌ها از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و صنوف حساس در آستانه تعطیلات نوروز در شهرستان دیر شدت یافته است.

مهندس احمد آخوندی در نشست هفتگی مسئولین واحدهای ستادی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار کرد: در راستای ارایه خدمات مطلوب به شهروندان و گردشگران، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با راه‌اندازی تیم ویژه نظارتی در ایام نوروز، از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن اقامتی و عرضه‌کنندگان اقلام آرایشی، بهداشتی به‌صورت مستمر بازرسی می‌شود.
وی با تشریح اقدامات انجام‌شده در طرح تشدید گفت: در راستای تشدید نظارت و پایش سلامت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و اماکن عمومی طی 2 هفته اخیر، 165 بازدید توسط پرسنل بهداشت محیط از صنوف حساس انجام و توصیه‌های لازم به متصدیان ارائه شد.
وی با اشاره به ماده 13 قانون مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی افزود: در همین مدت 40 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و لوازم‌آرایشی بهداشتی تاریخ‌مصرف گذشته کشف و امحاء شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ابراز کرد: 12 مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی، 25 مورد نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی از آب آشامیدنی، صدور 40 کارت بهداشتی، 12 مورد بازدید از مدارس،35 مورد نمونه‌برداری از نان و رسیدگی به 2 مورد شکایات واصله به بهداشت محیط از دیگر فعالیت‌های تیم‌های نظارتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در این مدت بوده است.
مهندس آخوندی تصریح کرد: تیم‌های نظارت شبکه بهداشت و درمان موظفند در دو شیفت صبح و عصر پوشش نظارتی کامل بر اماکن اقامتی و مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی به‌خصوص مراکز و اماکن حساس داشته باشند.
این مقام مسئول در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر تأکید کرد: شهروندان و مسافران در صورت مشاهده مشکلات بهداشتی می‌توانند شکایات خود را به سامانه 190 گزارش دهند و همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی و با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.
وی با توصیه به مسافرین و شهروندان گفت: مسافران از خوردن غذا و آشاميدني‌ها در رستوران‌ها و مراكز عرضه مواد غذايي كه موازين بهداشتي را رعايت نمي‌كنند خودداری کنند.
مهندس آخوندی یادآور شد: پرسنل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن اقامتی و عمومی باید كارت بهداشت داشته باشند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     طرح.تشدید     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   14 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >