قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
زمینه توسعه و گسترش رویدادهای علمی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فراهم می‌شود

15 اسفند 1396
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: زمینه توسعه و گسترش رویدادهای علمی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فراهم می‌شود.

دکتر حسین دارابی در دومین مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: برگزاری چنین برنامه‌هایی در شکوفایی استعداد دانش آموزان و دانشجویان در رشته سلول‌های بنیادی مؤثر است.
وی تصریح کرد: آشنا کردن دانش‌آموزان و دانشجویان و کلیه علاقه‌مندان با دانش نوین زیست‌شناسی و شناسایی و جذب افراد مستعد و علاقه‌مند جهت پرورش در این شاخه از دانش از جمله اهداف این رویداد است.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: همچنین این سمینار فرصتی ویژه برای هم‌افزایی علمی و آشنایی علاقه‌مندان گروه‌های پزشکی و دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، علوم پایه پزشکی، پیراپزشکی و مهندسی استان بوشهر با دانش سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و مهندسی بافت است.
دکتر دارابی بیان کرد: توسعه و ترویج علم در مورد سلول‌های بنیادی پزشکی ترمیمی از جمله برنامه‌های کشور است که همه استان‌ها و مراکز آموزش عالی باید برای فراهم آمدن زیرساخت‌های لازم که شامل ترویج علم در این حوزه است فعالیت داشته باشند.
دومین مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در قالب کارگاه و سمینار آموزشی از 14 لغایت 18 اسفندماه سال جاری به مدت 5 روز در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال برگزاری است.
دومین مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی توسط شورای سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان بوشهر با همکاری تیم سلول‌های بنیادی برای همه پژوهشگاه رویان، به‌منظور ارتقاء سطح علمی دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، دانش آموزان، دبیران و علاقه‌مندان به مباحث سلول‌های بنیادی، پزشکی بازساختی و مهارت‌های آزمایشگاهی مرتبط در حال برگزاری است.
گفتنی است این رویداد با حمایت استانداری استان بوشهر، فرمانداری، آموزش‌وپرورش، معاونت آموزشی و دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، بنیاد ملی نخبگان، کارگروه زیست‌فناوری و پزشکی بازساختی کلان منطقه 5، مرکز زیست‌فناوری دریایی خلیج‌فارس، دانشگاه خلیج‌فارس و حضور فعال کمیته‌ی دانشجویی سلول‌های بنیادی و طب بازآفرینشی استان بوشهر به مدت 5 روز در سالن آمفی‌تئاتر شهید بهشتی و سالن ورزشی غدیر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال برگزاری است.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مدرسه.زمستانی     دکتر.حسین.دارابی        

تاریخ بروز رسانی:   15 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >