معاون فنی مرکز بهداشت بوشهر:
رهاسازی فاضلاب شهری در دریا تهدیدی جدی برای سلامتی است

15 اسفند 1396
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: رهاسازی فاضلاب به دریا تأثیر منفی بر اکوسیستم دریا و انقراض آبزیان داشته و تهدیدی علیه محیط‌زیست است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی‌نیا در نشست بررسی وضعیت فاضلاب بوشهر اظهار داشت: تخلیه فاضلاب شهری به همراه سایر آلودگی‌ها از صنایع باعث ایجاد بار میکروبی بالا، تجمع فلزات سنگین و سموم کشاورزی در محیط‌های ساحلی می‌شوند.
وی اضافه کرد: تخلیه فاضلاب شهری موجب تغییر شاخص‌های فیزیکی و شیمیایی آب‌شده و نیز باعث به خطر افتادن سلامت و کیفیت محیط‌زیست دریا و خاک می‌شود.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: در راستای ارتقای شاخص‌های بهداشتی آب و فاضلاب آموزش برای مقاطع مختلف تحصیلی بوشهر و همچنین در برخی خانوارهای شهری و روستایی با حضور ۳۵ نفر از کارشناسان بهداشت محیط صورت گرفت و در زمینه خطرات ناشی از دفع غیربهداشتی پساب منازل، فاضلاب‌های کارخانجات صنعتی و کارگاه‌های سنتی مطالبی ارائه شد.
وی اظهار داشت: آلودگی میکروبی و اشباع فاضلاب از مواد شوینده و پساب منازل باعث آلوده شدن مناطق ساحلی، ایجاد چهره نازیبا برای محیط‌زیست و نگرانی شهروندان می‌شود و ابتلای شناگران سواحل به بیماری‌های عفونی و پوستی را امکان‌پذیر می‌کند.
مهندس حبیبی‌نیا اضافه کرد: رهاسازی فاضلاب در دریا تأثیر منفی بر اکوسیستم دریایی و انقراض آبزیان و تهدیدی علیه محیط‌زیست است.
وی خاطرنشان کرد: ارتقای سطح آگاهی جامعه و فرهنگ‌سازی بین اقشار مختلف مردم به‌ویژه دانش آموزان و خانوارها در زمینه حفاظت از محیط‌زیست و کاهش آلودگی و جلوگیری از ورود آلاینده‌ها همچون پساب منازل و فاضلاب‌های صنعتی به منابع آبی و زیست‌بوم‌ها بر کاهش بیماری‌های انگل و روده‌ای و خطرات زیست‌محیطی و نیز افزایش سلامت عمومی مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     فاضلاب.شهری     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   15 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >