مانور بسیج سلامت نوروزی در دیّر اجرا شد

15 اسفند 1396
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: به‌منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و به لحاظ آمادگی بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای، مانور سلامت نوروزی در دیّر اجرا شد.

حسین ناظمیان‌پور در آیین آغاز اجرای این مانور اظهار کرد: هدف از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی نظارت و کنترل بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و بین‌راهی و حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی است.
وی با اشاره به زمان اجرای طرح نظارتی بسیج سلامت نوروزی خاطرنشان کرد: این طرح هرسال در آستانه نوروز و از 15 اسفندماه سالجاری آغازشده و تا 15 فروردین سال 97 ادامه خواهد داشت.
وی افزود: در طی این طرح نظارت‌های پیگیر و مستمر کارشناسان بهداشت محیط بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی و نیز اماکن عمومی و رستوران‌ها طبق برنامه تنظیمی و زمان‌بندی ادامه خواهد داشت.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار داشت: در طرح بسیج سلامت نوروزی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با واحد متخلف به‌طور قاطع برخورد قانونی می‌شود.
ناظمیان‌پور با بیان اینکه شش تیم بازرسی، کار نظارت بر مراکز مورد هدف را در این برنامه بر عهده‌دارند، گفت: در این طرح 517 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، 302 اماکن عمومی، 30 اماکن اقامتی و یک مورد اماکن بین‌راهی به‌صورت روزانه مورد بازدید و نظارت مستمر در دو شیفت صبح و عصر قرار خواهد گرفت.
این مقام مسئول در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: نمونه‌برداری از مواد غذایی، بازدید از مراکز پخش مواد غذایی و واحدهای پخش لوازم بهداشتی و آرایشی، کلر سنجی آب، پخش تیزرهای آموزشی با موضوعات بهداشت و درمان و نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی آب در ایام نوروز توسط نیروهای کشیک در مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: ایجاد کشیک‌های ثابت توسط کارشناسان در ستاد شبکه بهداشت و درمان در نوبت صبح و عصر، اعزام گشت سیار واحد بهداشت محیط به مراکز توزیع و عرضه مواد غذایی، رستوران‌ها و نمونه‌گیری‌های متعدد آب در تمامی نقاط شهرستان، سرکشی به محل اسکان مسافران، توزیع پمفلت بهداشتی به مسافرین در مورد بیماری‌ها و آب آشامیدنی سالم از دیگر اقداماتی است که در این شبکه در ایام نوروز ارایه خواهد شد.
ناظمیان‌پور با تأکید بر آمادگی کامل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر برای ارایه خدمات بهداشتی درمانی به مسافران نوروزی به نقش ادارات عضو در کمیته بهداشت و درمان ستاد سفرهای نوروزی اشاره و ابراز امیدواری کرد: با تعامل بسیار خوب و مثبتی که بین اعضاء کمیته وجود دارد و برنامه‌ریزی و تقسیم‌کاری که در این زمینه صورت گرفته است امیدواریم خدمات مطلوبی به مسافران نوروزی و شهروندان عزیز صورت گیرد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مانور     بسیج.سلامت.نوروزی     معاون.بهداشتی     حسین.ناظمیان‌پور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   15 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >