مانور بسیج سلامت نوروزی در کنگان اجرا شد

16 اسفند 1396
به‌منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و به لحاظ آمادگی بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای، مانور سلامت نوروزی در کنگان اجرا شد.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کنگان در حاشیه برگزاری این مانور گفت: در راستایی برنامه سلامت نوروزی و آمادگی بازرسین و کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای ستاد شهرستان و مراکز خدمات جامع سلامت و همچنین همکاران بین بخشی و جلب مشارکت سایر سازمان‌ها و ادارات مرتبط، مانور سلامت نوروزی برگزار شد.
مهندس خلیل جوکار افزود: مانور بسیج سلامت نوروزی شهرستان کنگان با حضور نمایندگان فرمانداری، اتاق اصناف، صنعت و معدن و تجارت، میراث فرهنگی، دامپزشکی، اورژانس 115، کارشناس کنترل مواد غذایی و کلیه بازرسین و کارشناسان ستاد بهداشت محیط و حرفه‌ای هم‌زمان با سراسر کشور در محل شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کنگان برگزار شد.
سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کنگان با اشاره به زمان اجرای طرح نظارتی بسیج سلامت نوروزی خاطرنشان کرد: این طرح هرسال در آستانه نوروز و از 15 اسفندماه سال جاری آغازشده و تا 15 فروردین سال 97 ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: تشدید نظارت بر آب آشامیدنی، کلرسنجی، نمونه‌برداری‌های میکروبی شیمیایی، بازدید از تأسیسات و شبکه‌های آب‌رسانی، از دیگر برنامه‌های سلامت نوروزی بهداشت محیط است.
مهندس خلیل جوکار ادامه داد: در این مدت طرح، نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شامل رستوران‌ها، بیرون برها، چلوکبابی‌ها، ساندویچی و پیتزافروشی‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها، جگرکی‌ها، آش فروشی‌ها، شیرینی‌پزی و شیرینی فروشی‌ها، آبمیوه و بستنی‌فروشی‌ها، قهوه‌فروشی‌ها و کافی‌شاپ‌ها، نانوایی‌های سنتی و فانتزی، فروشگاه‌های بزرگ، سوپرمارکت‌ها و خواربار و لبنیات‌فروشی‌ها، تشدید می‌شود.
این مقام مسئول افزود: همچنین در طرح نوروزی، هتل‌ها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها و مراکز اقامتی، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، به‌عنوان اماکن عمومی و کمپ‌های اسکان، بوستان‌ها، مدارس و سالن‌های ورزشی به‌عنوان مراکز اسکان مسافران نوروزی، نظارت مستمر می‌شوند.
گفتنی است در این مانور وسایل نقلیه مراکز خدمات جامع سلامت، شبکه بهداشت و ادارات حاضر در مانور در سطح شهر رژه رفتند و در پایان بازدید مشترک از چند صنف حساس با حضور کارشناسان شبکه وادارت مختلف صورت گرفت.
انتهای پیام /م.س 3070


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مانور     بسیج.سلامت.نوروزی     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   16 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >