مانور سلامت نوروزی هم‌زمان با سراسر کشور در شهرستان دشتستان آغاز شد

16 اسفند 1396
سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان از برگزاری مانور سلامت نوروزی هم‌زمان با سراسر کشور در شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش‌دوست در حاشیه اجرای این مانور گفت: اجرای برنامه سلامت نوروزی به دلیل افزایش فعالیت اغلب اماکن عمومی و مراکز عرضه و فروش مواد غذایی و همچنین تشدید مسافرت‌ها در این ایام ضروری است.
سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان بابیان اینکه نظارت بر مراکز و اماکن را دارای اهمیت زیادی است افزود: بازرسان بهداشت محیط به‌صورت شبانه‌روزی در سطح شهرستان عوامل مؤثر بر سلامت مردم ازجمله آب، مواد غذایی، بهداشت اماکن عمومی را رصد می‌نمایند.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان دشتستان نیز گفت: طرح سلامت نوروزی با اجرای مانوری نمادین هم‌زمان با سایر نقاط کشور از پانزدهم اسفندماه آغاز و تا پانزدهم فروردین 97 ادامه دارد.
سیده فاطمه حسینی اظهار داشت: بیش از 21 تیم بازرسی در قالب اکیپ‌های دو تا سه‌نفره و درمجموع 40 کارشناس بهداشت محیط در ساعت مختلف شبانه‌روزی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی به‌ویژه مهمان‌پذیرها، پارک‌ها، محل‌های اسکان مسافران نوروزی، رستوران‌ها، چلوکبابی‌ها، شیرینی فروشی‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها بازدید می‌کنند.
کارشناس مسئول بهداشت محیط همچنین اظهار داشت: تاکنون طرح ضربت بازدید از مراکز تهیه و توزیع حساس مواد غذایی در کلیه بخش‌های شهرستان اجراشده است و از دیگر اقدامات مهم در کنترل مواد غذایی، نمونه‌برداری از مواد غذایی، استفاده از دستگاه‌های پرتابل مواد غذایی می‌باشد.
سیده فاطمه حسینی خاطرنشان کرد: نمونه‌برداری میکروبی و کلر سنجی از آب آشامیدنی مورداستفاده شهروندان و مسافران به شکل گسترده در تمامی شهرستان توسط بازرسان انجام می‌گیرد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مانور     بسیج.سلامت.نوروزی     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     سیده‌فاطمه.حسینی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   16 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >