مانور بسیج سلامت نوروزی در شهرستان دیلم برگزار شد

16 اسفند 1396
به‌منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و به لحاظ آمادگی بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای، مانور سلامت نوروزی در دیلم اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دیلم، سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دیلم در این خصوص عنوان داشت: هرساله در آستانه ایام نوروز و افزایش برخی از مراکز تهیه و توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی ازجمله فروشگاه‌ها، اماکن اقامتی، اماکن بین‌راهی و سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر و کنار جاده، مجموعه معاونت‌های بهداشتی سراسر کشور و شبکه‌های بهداشت ودرمان، مسئولیت تأمین شرایط بهداشتی، در راستای حفظ و ارتقاء سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و پیشگیری از بروز اپیدمی‌های منطقه، از آب و غذا در این ایام را بر عهده‌دارند.
محمود ذاکری افزود: برنامه بسیج سلامت نوروزی از 15 اسفندماه سال جاری تا پایان روز 15 فروردین 97 به‌صورت شبانه‌روز و از ساعت 8 صبح لغایت 20 شب در کلیه روزهای اداری و تعطیلات و در صورت لزوم تا رفع مشکلات و رسیدگی به شکایات مردمی سامانه 190 با همکاری پرسنل محترم بهداشت محیط اجرا می‌شود.
وی اظهار داشت: هدف کلی اجرای مانور، حفظ سلامتی شهروندان و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات، افزایش نظارت‌ها و بازرسی‌های بهداشتی از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و همچنین نظارت بر اماکن عمومی، بین‌راهی، اقامتی و ساحل است.
محمود ذاکری افزود: نمونه‌برداری از مواد غذایی حساس مراکز تهیه و فروش مواد غذایی و کنترل کیفی آب آشامیدنی (کلر سنجی و نمونه‌برداری) در اماکن عمومی و اقامتی از اهداف اختصاصی مانور می‌باشد.
سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دیلم خاطرنشان کرد: همشهریان محترم می‌توانند، از طریق سامانه 190 تخلفات بهداشتی در سطح شهرستان را جهت بررسی و رفع، به بازرسین بهداشت محیط اعلام نمایند
 
انتهای پیام/ م.ب 3060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مانور     بسیج.سلامت.نوروزی     محمود.ذاکری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   16 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >