مانور بسیج سلامت نوروزی در شهرستان عسلویه برگزار شد

16 اسفند 1396
مانور بسیج سلامت نوروزی هم‌زمان با سراسر کشور در شهرستان عسلویه برگزار شد.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان عسلویه در حاشیه برگزاری مانور بسیج سلامت نوروزی گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند سال جاری تا 15 فروردین سال آینده اجرا خواهد شد که در این طرح، بازرسان بهداشت محیط طبق آئین‌نامه ماده 13 اقدام به تشدید بازرسی‌ها از اماکن عمومی و مراکز عرضه مواد غذایی در سه نوبت صبح، عصر و شب می‌کنند.
جاسم زارعی، اظهار کرد: نظارت بر مراکز حساس تهیه و توزیع مواد غذایی به‌ویژه رستوران‌ها، شیرینی و آجیل‌فروشی‌ها، مراکز بین‌راهی و فست فودها، همچنین اماکن عمومی شامل هتل‌ها، مهمانسراها، پایانه‌های مسافربری، پارک‌ها، مدارس و محل‌های اسکان مسافران نوروزی از مهم‌ترین محورهای اجرای این طرح می‌باشد.
وی با اشاره به زمان کار بازرسان عنوان کرد: در شهرستان عسلویه بازرسان، بر اماکن عمومی، مراکز اغذیه‌ای و رستوران‌های بین‌راهی از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۰ شب در مناطق شهری و روستایی و در تمامی ایام هفته به‌ویژه روزهای تعطیل نظارت دارند.
زارعی ضمن تأکید بر آمادگی تیم‌های نظارتی عنوان کرد: مردم می‌توانند هرگونه تخلف در این راستا را به همکاران مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت و یا به سامانه ثبت شکایات بهداشت محیط به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت ودرمان شهرستان عسلویه نیز گفت: در راستای اجرای هرچه بهتر طرح بسیج سلامت نوروزی در شهرستان عسلویه در سال جاری هم‌زمان با سراسر کشور طرح از 15 اسفند آغازشده است و در این مانور نماینده دامپزشکی نیز حضور داشتند.
تورج سامی مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت ودرمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: در راستای صیانت از سلامت غذایی مردم شهرستان بیش از 70 کیلوگرم گوشت و یکهزار و 200 کیلوگرم نوشیدنی و مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته از سطح عرضه جمع‌آوری و معدوم شده است.
انتهای پیام/ ع.م 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مانور     بسیج.سلامت.نوروزی     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   16 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >