مسئول دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه مهم‌ترین راه‌حل معضل اجتماعی حجاب است

20 اسفند 1396
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه مهم‌ترین راه‌حل معضل اجتماعی حجاب است.

حجه الاسلام عباس دشتی در نشست شورای امربه‌معروف و نهی از منکر و کمیته عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: امروزه اهمیت مسئله حجاب یک ضرورت بسیار مهم برای جامعه است و همه ما و مسئولین موظف به تبیین و اجرایی شدن کامل ضرورت دین در جامعه هستیم.
وی اضافه کرد: پوشش یکی از ابعاد حجاب اسلامی است و حجاب اسلامی یک مفهوم گسترده است که می‌شود به سبک زندگی هم تعبیر شود که در این سبک زندگی یک بعد پوشش، یک بعد گویش، ارتباط با دیگران و نگاه کردن به دیگران و خیلی ابعاد مختلفی را در برمی‌گیرد.
حجه‌الاسلام دشتی با اشاره به آیه «لا اکراه فی الدین» که برخی از آن به‌اجبار نبودن امور دینی برداشت می‌کنند افزود: اشتباه کسانی که این شبهه و مغالطه را مطرح می‌کنند این است که تصور کرده‌اند این آیه یک امر تشریعی است و مراد از دین یعنی مناسک دین که هم برداشتشان از این آیه و هم مرادشان از دین غلط است.
وی افزود: دین به معنای مجموعه عقاید است نه به معنای مناسک اخلاقی، رفتاری؛ «لا اکراه» نهی تکوینی است نه نهی تشریعی. در تشریع مصادیقی از اکراه وجود دارد، این گروه فکر می‌کنند چون ازنظر تشریع که ما اجبار و اکراه داریم که جهاد از آن موارد است پس آیه هم در همین زمینه هم قابل استنباط است.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: یکی از آثار مهم حجاب و عفاف در جامعه امنیت روحی و روانی افراد خصوصاً زن و مرد است.
وی تصریح کرد: امروز ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه مهم‌ترین راه‌حل معضل اجتماعی حجاب است و متولیان دینی و فرهنگی کشور باید به فکر ارائه الگویی مناسب و برگرفته از اندیشه‌های فاطمی در جامعه باشند و بهترین راه ترویج و نهادینه کردن فرهنگ صحیح عفاف و حجاب را در جامعه دینی به‌کارگیرند.
حجه الاسلام دشتی افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی عفاف و پاک‌دامنی برای همه زنان جهان است و این بانوی بزرگ اسلام باید الگوی همه زنان جامعه دینی قرار گیرد و حفظ حجاب و اخلاق حسنه و ادامه مسیر آن حضرت را طی کردن، برای انسان‌ها بهترین عشق و محبت به حضرت زهرا (س) است.
وی گفت: هر چه انسان به سمت‌وسوی ائمه اطهار (ع) باعلاقه بیشتر گرایش پیدا کند در همه مراحل زندگی اثرپذیری دارد و به تکامل معنوی بیشتری نزدیک می‌شود و در آن صورت قرب الی الله نصیب او می‌شود.
مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور بانوان نیز گفت: دعوت از همسر حجت‌الاسلام نگهدار اسماعیلی به‌عنوان مادر نمونه در نشست بانوان دانشگاه، برنامه دور همی در پلاژ بانوان همراه با برنامه‌های متنوع ورزشی، کارگاه سرطان پستان، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی، برگزاری نشست علمی در اداره مالیات جهت بانوان با موضوع پیشگیری از سرطان پستان ازجمله برنامه‌های امور بانوان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و ولادت حضرت زهرا (س) بوده است.
 حمیده خاتون هلال بحر اظهار داشت: بازدید از بند نسوان با جمعی از مسئولین و پیگیری بهداشتی آنان، برگزاری کارگاه نام نیکو (مباحث تربیتی فرزند) با حضور دکتر کریمان مجد و بازدید از بخش‌های بیمارستان شهدای خلیج‌فارس همراه با اهدای گل، شیرینی و اهدای هدیه فرهنگی از دیگر برنامه‌های امور بانوان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و ولادت حضرت زهرا (س) بوده است.

انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     دفتر.نهاد     حجه‌الاسلام.عباس.دشتی     حمیده‌خاتون.هلال‌بحر    

تاریخ بروز رسانی:   20 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >