استاندار بوشهر:
دانشکده پزشکی و دندان‌پزشکی بوشهر در ۲ سال ساخته می‌شود/ گزارش تصویری

21 اسفند 1396
استاندار بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه دانشکده پزشکی و دندان‌پزشکی با اعتبارات ملی و استانی در مدت ۲ سال ساخته می‌شود.

دکتر عبدالکریم گراوند در اولین مجمع عمومی سلامت استان بوشهر با تقدیر از تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و تشکیل مجمع سلامت استان افزود: در این مجمع گروه‌ها و بخش‌های مختلف در توسعه سلامت مردم برنامه‌ریزی می‌کنند که نقش خیران و سمن‌ها در این مجمع برجسته و موردتوجه است.
وی با تأکید بر نقش مهم این مجمع در توسعه زیرساخت‌های سلامت اظهار داشت: سلامت جامعه تحت تأثیر عوامل مختلفی ازجمله اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و دیگر عرصه‌ها است که باید سلامت جامعه با مدیریت کارآمد توسعه یابد.
دکتر گراوند بابیان اینکه خیران سلامت، کارهای مهمی در راستای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم انجام می‌دهند گفت: در عرصه سلامت همه آحاد جامعه مسئول هستند چراکه با تبلور حوزه سلامت در فریضه الهی امربه‌معروف و نهی از منکر این مهم به‌عنوان یک تکلیف همگانی محسوب می‌شود.
همه باید در راستای توسعه سلامت گام بردارند
دکتر گراوند بابیان اینکه آحادمردم، خیران، سمن‌ها، دستگاه‌های اجرایی و اداری باید در راستای توسعه سلامت گام بردارند افزود: بزرگترین خدمات در حوزه سلامت توجه به طرح‌های پیشگیری است.
وی، بابیان اینکه پیشگیری از بیماری نه‌تنها کاهش هزینه‌ها در پی دارد بلکه سلامت جامعه را تضمین می‌کند تصریح کرد: اکنون استان بوشهر در عرصه بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت در جایگاه نامناسبی قرار دارد که عامل آن کم‌تحرکی و نوع تغذیه است.
تشکیل کارگروه سلامت استان بوشهر باید در دستور کار قرار بگیرد
استاندار بوشهر بابیان اینکه کم‌تحرکی عامل بیماری است خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه سلامت استان بوشهر باید در دستور کار قرار بگیرد و از همه ظرفیت‌ها در این عرصه به‌ویژه توانمندی خیران سلامت استفاده شود.
جاده سلامت در همه شهرهای استان بوشهر احداث شود
دکتر گراوند از ایجاد جاده سلامت در شهرها و بخش‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی پروژه جاده سلامت در همه شهرستان‌ها و بخش‌های ساحلی با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان اجرایی می‌شود.
وی، با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه دانشکده پزشکی و دندان‌پزشکی با اعتبارات ملی و استانی در مدت 2 سال ساخته می‌شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه وظیفه‌ای جز خدمتگزاری برای مردم استان بوشهر ندارم گفت: دستگاه‌های اجرایی استان باید همپای مردم و خیرین موضوع اجتماعی شدن سلامت را پیگیری کنند.
در پایان اولین مجمع عمومی سلامت استان بوشهر، از خیرین سلامت و دستگاه‌های همکار تقدیر شد.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
استاندار     مجمع.سلامت.استان     دکتر.عبدالکریم.گراوند    

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >