درمان و آموزش مهم‌ترین رسالت صنعت نفت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعي جنوب استان بوده است

21 اسفند 1396
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: آموزش و درمان از مهم‌ترین دغدغه‌های صنعت نفت در استان بوشهر در سال‌های اخير به‌عنوان مسئولیت اجتماعي بوده است.

مهندس مهدی یوسفی، در گفتگو با روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اظهار داشت: در اين راستا فعالیت‌های متعددي را در استان و خصوصاً با محوريت شهرستان‌های كنگان، عسلويه، جم و ديّر به‌عنوان اولين لایه‌ی نفوذ پارس جنوبي برنامه‌ریزی و اجرا کرده‌ایم.
وی ادامه داد: تکمیل و افتتاح بیمارستان دیر و در کنار آن تقویت بیمارستان امام خمینی کنگان بوده ازجمله مهم‌ترین آن‌ها است. مهندس مهدی یوسفی اظهار کرد: ما بر این باور هستیم، زمانی که بیمارستان خوبی مانند بیمارستان امام خمینی در کنگان وجود دارد، مجموعه نفت نیاز به ساختن بیمارستان جدیدی ندارد، بنابراین در این راستا باید به تقویت تجهیزات و توسعه بخش‌های مختلف همین بیمارستان (کنگان) روی آورد.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: همان‌طور که اطلاع دارید، بخش ام آر آی را صنعت نفت (با عنایت به سفر مقام معظم رهبری) ایجاد کرد که هم مردم بومی و هم پرسنل صنعت در حال بهره‌گیری از خدمات آن هستند؛ برای این موضوع منتی بر شهرستان کنگان نداریم زیرا عمده ساکنین شهرستان کنگان کسانی هستند که در صنعت مستقر و مشغول به کار می‌باشند.
مهندس یوسفی عنوان کرد: مشکلات برق بیمارستان کنگان را با مستقر کردن دیزل ژنراتور 1500 کیلووات در محل، حل کردی و همچنین بنا به نیازی که از جانب رییس بیمارستان کنگان اعلام شد، یک دستگاه سردخانه برای نگهداری اجساد نیز به این مرکز درمانی اهدا شد.
وی گفت: در عسلویه نیز پیگیر مسایل مربوط به راه‌اندازی مرکز «تروماسنتر» (حوادث) هستیم؛ ضمن اینکه درمانگاه‌های خوبی در عسلویه ایجادشده که با همکاری سازمان تأمین اجتماعی به تقویت بیمارستان آن‌ها نیز پرداخته‌ایم و از محل صنعت نفت و یکی از مجتمع‌های پتروشیمی منطقه، راه‌اندازی سی‌تی‌اسکن آنجا را هم متقبل شدیم.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار داشت: یکی دیگر از مسایلی که حوزه درمان منطقه با آن مواجه است، وجود مراکز درمانی بدون حضور متخصصین است شما در نظر بگیرید پزشکی که در تهران درآمد ماهانه آن مبالغ قابل‌توجهی است، به‌سختی حاضر می‌شود در کنگان یا عسلویه مستقر گردد؛ بنابراین صنعت نفت، تسهیلات پروازی را برای جذب بهتر متخصصین در اختیار قرار داده است.
مهندس یوسفی افزود: به ساکنین محترم منطقه مژده می‌دهیم که صنعت در حال مستقر کردن مجتمع متمرکز و بزرگ اورژانس پارس (اورژانس زمینی و هوایی) در جنوب استان بوشهر است، راه‌اندازی این مجتمع با هماهنگی بین وزارت بهداشت و مجموعه عمران مناطق نفت‌خیز که در صنعت نفت می‌باشد؛ طرح کلی آن درآمده است و در حال ایجاد آن هستیم، از بهمن‌ماه 96 نیز بالگرد مختص انتقال بیمار، در منطقه مستقر می‌شود و شروع به کار می‌کند.
انتهای پیام/ م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
منطقه.ویژه.اقتصادی     مهندس.مهدی.یوسفی     بیمارستان.امام.خمینی     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >