مدیرکل مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر در سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
اجتماعی شدن سلامت از مؤلفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است

21 اسفند 1396
مدیرکل مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر در سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای ارتقای سلامت در سطح جامعه باید به سمت اجتماعی شدن که از مهم‌ترین مؤلفه‌ها و اولویت‌های این وزارتخانه است حرکت کرد.

دکتر محمدمهدی گلمکانی در نخستین نشست مجمع سلامت استان بوشهر افزود: هدف از توسعه مسئولیت اجتماعی این نیست که سازمان‌ها در بحث درمان و مسایل بهداشت درگیر شوند بلکه باید در حوزه مسئولیت‌پذیری اجتماعی سلامت مشارکت داشته باشند.
وی تصریح کرد: بر همین اساس برای جلب مشارکت همه آحاد جامعه در بخش سلامت و هدیه دادن سلامتی به جامعه راهی جز اجتماعی شدن آن وجود ندارد.
دکتر محمدمهدی گلمکانی افزود: مسئولیت‌پذیری، مسئولیت اجتماعی و مشارکت ازجمله ارکان سلامت است که همواره مورد تأکید است.
مدیرکل مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر در سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به اینکه دو مساله امنیت و سلامت از دغدغه‌های بسیار جدی در تمام نظام‌های سیاسی است، بنابراین ما باید تلاش کرد همه دستگاه‌های موجود در بحث سلامت دخالت کنند.
دکتر محمدمهدی گلمکانی اضافه کرد: اگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 100 درصد منابع خود را در اختیار سلامت قرار دهد تنها 20 درصد نیازهای سلامت جامعه را پاسخ می‌دهد و 80 درصد نیازهای سلامت باقی می‌ماند، بر همین اساس حضور دستگاه‌ها و اجرای مسئولیت اجتماعی آن‌ها در قبال سلامت ضروری است.
مدیرکل مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر در سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نظام سلامت در کنار مسئولیت خود می‌تواند به سمت مردم حرکت کند تا با مشارکت مردم سلامت بهتری را به جامعه ارائه کند.
دکتر محمدمهدی گلمکانی با اشاره به تشکیل مجمع و کانون‌های سلامت در استان‌ها، شهرستان‌ها و محله‌ها افزود: کانون محله‌ها نقطه شروع مشارکت ساختارمند مردم و به دنبال ظرفیت شناسی و ایجاد زمینه لازم برای فعالیت‌هاست.
مدیرکل مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر در سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: اجتماعی کردن سلامت به معنی این است که همه از هم مراقبت کنند.
اولین مجمع عمومی سلامت استان بوشهر با حضور استاندار، فرمانداران رییس و اعضای هیأت رییسه مشترک دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مدیرکل مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر در سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سمن‌ها، خیرین سلامت، اعضای پیام گزاران سلامت، اندیشگاه سلامت و خانه مشارکت های مردم ی شهرستان های استان، اعضای هیأت علمی، اعضای پژوهشکده ها، نظام پزشکی، نظام پرستاری و روانشاسی استان در سالن کوثر استانداری بوشهر تشکیل شد.
در پایان اولین مجمع عمومی سلامت استان بوشهر، از خیرین سلامت و دستگاه‌های همکار تقدیر شد.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
ن


کلمات کلیدی:
نشست     مجمع.سلامت.استان     دکتر.محمدمهدی.گلمکانی        

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >