کارگاه تخصصی ارتقای ائمه جماعت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد/ گزارش تصویری

23 اسفند 1396
کارگاه تخصصی ارتقای علمی ائمه جماعت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سه‌شنبه در سال کنفرانس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این کارگاه بابیان اینکه 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا است افزود: امنیت و آسایش و همه پیشرفت‌های کشور را مرهون و مدیون خون شهدا هستیم.
دکتر سعید کشمیری پیشاپیش سال جدید را تبریک گفت و اظهار داشت: عزت و شرف ایران اسلامی را مرهون خون پاک شهدا هستیم.
وی بابیان حدیثی از امام صادق (ع) که فرمودند "علما مرزبانان افکار و اندیشه‌های دینی و مذهبی مردم هستند " گفت: روحانیت همیشه حافظ دین و دیانت مردم بودند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر کار اصلی روحانیت آگاهی بخشی و هدایت‌گری است و این هدایت باید هم در عرصه دینی و هم در جهت سلامت جسمی، روحی و روانی مردم باشد.
وی تصریح کرد: روحانیون به‌عنوان کسانی که تریبون در دست دارند نباید اجازه دهند خرافات وارد بحث سلامت شود و باید سبک زندگی سالم را ترویج کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از هرگونه تبلیغ و ترویج دین و سبک زندگی سالم دفاع کرده و بابت این کار تشکر می‌کند ولی درخواست ما از شما ائمه جماعات این است که ضمن تأکید اشاعه احادیث بسیار متقن و آیات روشن و صریح قرآن در مورد سبک زندگی و بحث سلامت جلوی اشاعه هرگونه خرافات در قالب اسلام را بگیرید.
دکتر کشمیری بیان کرد: سو استفاده از اسلام به‌ویژه در حوزه سلامت موجب بدبینی مردم به دین می‌شود و وظیفه شما عزیزان روحانی روشنگری و ترویج صحیح سبک زندگی سالم در بین مردم است.
وی بابیان اینکه پرداختن به امر نماز یکی از کارهای مهم فرهنگی در دانشگاه‌هاست افزود: مهم‌ترین ویژگی و اهمیت جایگاه عالمان دینی از نگاه امام کاظم (ع) در جامعه برطرف کردن شک و تردید است که تنها با رفتار و گفتار عالمان و متولیان دینی امکان‌پذیر است.


انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارگاه.ائمه.جماعات     دکتر.سعید.کشمیری     دفتر.نهاد    

تاریخ بروز رسانی:   23 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >