مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر:
در حادثه چهارشنبه سوری شب گذشته 22 نفر مصدوم شدند

24 اسفند 1396
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: در حادثه چهارشنبه سوری شب گذشته 22 نفر مصدوم شدند.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: طبق اطلاعات گردآوری شده تا به حال 39 نفر در اثر انفجار ترقه و بمب‌های دست ساز دچار حادثه شده‌اند که از این تعداد تنها 22 نفر مربوط به روز سه شنبه 22/12/96 بوده که مصدومین توسط تیم‌های عملیاتی اورژانس 115 اعزام شده اند و یا خودشان به صورت حضوری به بیمارستان‌های سطح استان مراجعه کرده‌اند.
وی تصریح کرد: سه نفر از مصدومین شب گذشته در حال حاضر در بیمارستان شهید گنجی برازجان بستری هستند که توسط تیم‌های عملیاتی شهری و جاده‌ای  115  شهرستان دشتستان اعزام شده‌اند.
دکتر دادجو در ادامه گفت : اولین مصدوم خانمی حدودا 18 ساله است که ترقه در دست او منفجر و سه تا انگشتان وی آسیب دیده است که در سرویس اورتوپدی قرار گرفته،حال عمومی وی خوب و تحت درمان است.
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: دومین مصدوم آقایی حدودا" 20 ساله راکب موتور بوده که پس از پرتاب ترقه به سمت وی توسط عوامل ناشناس دچار حادثه شده که از ناحیه پهلو ، شکم و پا دچار سوختگی و پارگی شده است، بیمار شب گذشته طبق تشخیص جراحی شده و تحت درمان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید گنجی برازجان است.
وی افزود: سومین مصدوم آقایی 17 ساله است که خود عامل انفجار ترقه و بمب دست ساز بوده و به دلیل انفجار ترقه در نزدیک قفسه سینه‌اش احتمال آسیب شدید به ریه وجود دارد که در حال حاضر تحت عمل جراحی قرار گرفته و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید گنجی برازجان تحت درمان است.
دکتر دادجو بیان داشت: اگر افراد به عواقب و نتایج اعمالشان بیاندیشند به خود اجازه نمی‌دهند شادی سنتی و شیرین خود و دیگران را با طعم تلخ حوادث خراب و هزینه‌های درمانی سنگین را به خود و سیستم درمانی وارد کنند.
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: از ابتدای اسفند تا کنون 6 نفر از کل مصدومین در بیمارستان بستری هستندکه سه نفر دیگر که همگی آقا هستند به دلیل سوختگی در بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه تحت درمان هستند.
وی در مقایسه تعداد نفرات آسیب دیده در حادثه چهارشنبه آخر سال گفت: در سال گذشته 17 مصدوم داشتیم و این درحالیست که امسال تنها در یک شب 22 نفر حادثه دیده‌اند که نشان از افزایش 30درصدی مصدومین دارد.
دکتر دادجو به آمادگی نیروهای عملیاتی و ستادی اورژانس 115 از ابتدای شروع طرح و آمادگی ویژه پرسنل طی دیشب و امروز اشاره کرد و گفت : کلیه 51 پایگاه اورژانس 115 در کلیه مناطق شهری و روستایی در حال آماده باش هستند، همچنین شب گذشته دراماکن شهری و در مناطق پرازدحام نیروهای عملیاتی مستقر و از نزدیک خدمات مورد نیاز را ارئه کردند.
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: در شهرستان بوشهر در 5 نقطه شلوغ و استراتژیک شهر تیم‌هایی استقرار یافته تا به صحنه نزدیک باشند و بتوانند بیماران را در محل درمان کنند و یا درصورت نیاز با صرف زمان کمتری مصدومین احتمالی را به بیمارستان اعزام نمایند.
دکتر دادجو ضمن تشکر از تیم‌های عملیاتی اورژانس 115 در سراسر استان به حفظ آمادگی و هوشیاری پرسنل در این ایام که منتهی به طرح امداد نوروزی است نیز تاکید داشت.
انتهای پیام ز.ی/5000


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
چهارشنبه.سوری     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     فوریت‌های.پزشکی        

تاریخ بروز رسانی:   24 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >