یک مرکز تهیه غذای بیرون بر در بندر دیّر تعطیل شد

6 فروردين 1397
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: یک مرکز تهیه غذای بیرون بر در بندر دیّر، به علت تخلف بهداشتی و عدم رفع نواقصات اعلام‌شده، تعطیل شد.

 حسین ناظمیان‌پور افزود: كارشناسان بهداشت محيط مركز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی «عج» دیّر در ادامه روند نظارت و پایش‌های مستمر از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي، با هدف ارتقای هرچه بيشتر سطح بهداشت و تأمین سلامت و امنيت غذايي مردم، یک مركز تهيه غذاي بيرون بر در بندر دیّر را به دليل عدم رعايت موازين بهداشتي و پس از طی مراحل قانونی پلمپ کردند.
وی گفت: این واحد صنفي، با انجام مراحل قانوني و بر اساس قانون ماده 13 مواد خوردني، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي، برخلاف بازديدهاي مكرر انجام‌شده و دادن تذكرات و اخطارهاي لازم، متأسفانه به دليل بی‌اعتنایی متصديان به تذكرات و عدم رعايت موازين بهداشتي، توسط واحد بهداشت محيط، پلمپ شد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه آموزش متصدیان و کارگران، اولویت کار بازرسان بهداشت محیط است تأکید کرد: با صنوفی که باعث به مخاطره افتادن امنیت غذایی شهروندان شده و بهداشت عمومی را نادیده گیرد بدون اغماض برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به خطر شیوع بیماری‌های قابل‌انتقال از مواد غذایی در هنگام توزیع و فروش، افزود: به علت بی‌مبالاتی و سهل‌انگاری متصدیان و کارگران به آموزش‌ها و توصیه‌های کارشناسان بهداشت محیط و رعایت نکردن مسائل بهداشتی، امکان وقوع مسمومیت و بروز طغیان بیماری در بین شهروندان افزایش می‌یابد.
ناظمیان‌پور افزود: همه متصدیان و کارگران صنوف مشمول، باید دوره ویژه بهداشت عمومی را گذرانده و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند.
وی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
پلمپ     معاون.بهداشتی     حسین.ناظمیان‌پور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   6 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >