بیش از 800 بازدید و نظارت در طرح سلامت نوروزی شهرستان عسلویه انجام‌شده است

8 فروردين 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: از آغاز طرح سلامت نوروزی بیش از 800 بازدید سلامت نوروزی در شهرستان عسلویه انجام‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جاسم زارعی افزود: از آغاز طرح سلامت نوروزی 10 بازدید مدیریتی، 600 بازدید از مراکز تهیه و توزیع و 190 بازدید از اماکن عمومی توسط مدیریت شبکه بهداشت و درمان و بازرسان بهداشت محیط در دو نوبت صبح و عصر انجام‌شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع و باهدف حفظ و ارتقای سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی در این ایام، 2 پایگاه اورژانس جاده‌ای و یک پایگاه اورژانس شهری 115، 2 مرکز خدمات جامع سلامت عسلویه و چاه مبارک به‌طور شبانه‌روزی و 3 مرکز اخند، نخل تقی، بیدخون، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت طبق برنامه مدون در ایام (غیر تعطیل رسمی) عید خدمات لازم را به مردم و مسافران ارائه می‌دهند.
جاسم زارعی افزود: بازرسان سلامت محیط و کار با تجهیزات کامل در مراکز حساس مواد غذایی حضور یافته و بیش از 190 مورد اماکن عمومی را بازدید که برای 71 مورد اخطاریه صادرشده و 14 مورد به دلیل تخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: شهروندان و مسافرین عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلفات بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع، اماکن عمومی و بین‌راهی مراتب را به سامانه مردمی 190 رسیدگی کشوری اطلاع‌رسانی نمایند.
مسئول واحد سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز با اشاره به اهمیت بهداشت آب در بحث سلامت نوروزی گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون بیش از 260 مورد کلر سنجی از آب‌های آشامیدنی انجام‌شده و نظارت ویژه بر سامانه آب‌رسانی شهر و روستا تا پایان طرح سلامت نوروزی و در طول سال ادامه دارد.
 سرپرست شبکه بهداشت و درمان طی این مدت ضمن نظارت بر فعالیت پایگاه‌های اورژانس، مراکز خدمات جامع سلامت و بازرسین سلامت محیط و کار از تلاش کلیه کارکنان حوزه سلامت شهرستان، تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/ ع.م 3090

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بازدید.نوروزی     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   8 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >