مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۱۰ هزار بازدید بهداشتی در طرح بسیج سلامت نوروزی بوشهر انجام شد

8 فروردين 1397
مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از ابتدای طرح بسیج سلامت نوروزی بیش از ده هزار بازدید بهداشتی باهدف ارتقای امنيت و سلامت غذايي جامعه انجام‌شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مهندس میمنت توبه خاک اظهار داشت: طرح بسیج سلامت نوروزی از 15 اسفندماه 1396 هم‌زمان با سراسر کشور در استان در حال اجرا و تا پانزدهم فرودین ادامه خواهد داشت که در این مدت بیش از 160 بازرس بهداشت محیط و حرفه‌ای حضور دارند.
وی تصریح کرد: بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای در طول اجرای برنامه به‌صورت مستمر در ساعات اداري و غير اداري بر بهداشت محيط مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي و اماكن عمومي نظارت نموده و پيگيري لازم به‌منظور رفع نواقص بهداشتي مشاهده‌شده انجام می‌دهند.
مهندس میمنت توبه خاک افزود: از این تعداد بازدید، 811 مورد اخطاریه بهداشتی برای متخلفین صادر و 173 متخلف به مراجع قضایی معرفی‌شده‌اند و همچنین طی مدت مذکور 10 مرکز متخلف عرضه‌کننده مواد غذایی پلمپ گردید.
این مسئول بهداشتی گفت: با توجه به اینکه گروه‌های بازرسی بهداشت محیط به دستگاه‌های پرتابل سنجش مواد غذایی مجهز می‌باشند؛ تعداد چهار هزار و 4 موردسنجش توسط بازرسین به‌عمل‌آمده و همچنین تعداد 812 مورد از مواد غذایی در معرض فروش، نمونه‌برداری و به آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی ارسال گردیده است.
جمع‌آوری بیش از 4 تن مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته
مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: طی اجرای این برنامه در استان، تاکنون چهار هزار و 841 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته توسط بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای استان جمع‌آوری و معدوم شده است.

انتهای پیام/ م.ب 2020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بازدید     بسیج.سلامت.نوروزی     مهندس.میمنت.توبه‌خاک     معاونت.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   8 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >