در زمان اجرای برنامه سلامت نوروزی؛
انجام 600 مورد کلر سنجی در طرح سلامت نوروزی دیّر

19 فروردين 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: در زمان اجرای برنامه سلامت نوروزی حدود 600 کلر سنجی از آب آشامیدنی مناطق شهری و روستایی شهرستان دیّر انجام‌شده است.

مهندس احمد آخوندی در نشست هفتگی طرح تحول سلامت افزود: با تلاش‌های همکاران زحمتکش بهداشت محیط و نظارت‌های مستمر این عزیزان و همچنین همکاری‌های صمیمانه ادارات صنعت معدن تجارت، دایره اماکن نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف، خوشبختانه موردی از طغیان بیماری منتقله از آب و غذا در شهرستان دیر در طول تعطیلات نوروز رخ نداده است.
وی گفت: یکی از اقدامات کارشناسان بهداشت محیط در راستای نظارت بر آب آشامیدنی، سنجش میزان کلر آزاد باقیمانده در آب آشامیدنی و تطابق آن با استانداردهای ملی به شمار می‌رود.
مهندس احمد آخوندی افزود: اضافه کردن کلر به‌عنوان یک ماده گندزدا در آب آشامیدنی به‌منظور اطمینان از کیفیت آب، عدم وجود عوامل بیماری‌زا و پیشگیری از بروز آلودگی‌های ثانویه ضروری و مورد تأکید است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: در زمان اجرای برنامه سلامت نوروزی 590 کلر سنجی از شبکه‌های تأمین و توزیع آب آشامیدنی در شهرستان دیّر به‌عمل‌آمده است که از این تعداد 58 مورد نامطلوب شناسایی و گزارش آن به مسئولین مربوطه ارسال شد.
وی گفت: در همین مدت 108 مورد نمونه‌برداری میکروبی آب و 46 مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی انجام‌شده است که تمامی نمونه‌ها مطلوب گزارش‌شده است.
مهندس آخوندی در خصوص کشف و انهدام مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در ایام نوروز تصریح کرد: تیم‌های بازرسی در ایام نوروز مقدار 230 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و معدوم کرده و در این مدت با 12 دست‌فروش دوره‌گرد برخورد قانونی صورت گرفت.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     بسیج.سلامت.نوروزی     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   19 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >