دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر خبر داد:
۲۷ پروژه در هفته سلامت سال جاری افتتاح و آغاز عملیات اجرایی خواهد شد/ گزارش تصویری

21 فروردين 1397
دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: ۲۷ پروژه در هفته سلامت سال جاری افتتاح و آغاز عملیات اجرایی خواهد شد.

سید مجید حسینی در نشست هماهنگی هفته سلامت 97 افزود: از این تعداد پروژه‌ها 17 مورد آماده افتتاح بوده که اعتبار آن صد و شانزده میلیارد ریال است و 10 پروژه نیز آغاز عملیات اجرایی خواهد شد که بااعتبار 74 میلیارد ریال شامل پایگاه‌های اورژانس، خانه‌های بهداشت مناطق صعب‌العبور و پانسیون پزشکان است.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر تصریح کرد: برنامه‌های متنوعی برای برگزاری این هفته در دستور کار قرارگرفته است که تلاش می‌شود با همکاری و تعاملات برون بخشی با سایر ادارات استان به بهترین نحو ممکن برای اجرای آنها اقدام کنیم.
سید مجید حسینی بیان داشت: برگزاری پیاده‌روی و ورزش همگانی، دیدار و ملاقات مدیران ارشد دانشگاه با مقامات استانی، معرفی دستاوردهای برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت، ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان و برگزاری نمایشگاه‌های استانی ازجمله برنامه‌های پیشنهادی هفته سلامت است.
وی افزود: از دیگر برنامه‌های این هفته فعالیت‌های رسانه‌ای و برگزاری مسابقات هنری و آموزشی با محوریت شعار سال در قالب‌های نقاشی، عکس، شعر، کاریکاتور و بسته‌های فرهنگی است.
اجرای مطلوب برنامه‌های هفته سلامت نیازمند همکاری تمام واحدهای دانشگاه است
دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: اجرای مطلوب برنامه‌های هفته سلامت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیازمند همکاری و تعامل تمام واحدهای دانشگاه است.
سید مجید حسینی افزود: موفقیت‌های دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در سال‌های گذشته مرهون تلاش تمامی همکاران در مجموعه دانشگاه است که درجاهای مختلف استان مشغول به خدمت هستند.
قائم‌مقام رییس دانشگاه در امور مشارکت‌های اجتماعی گفت: حوزه مشارکت‌های اجتماعی در سه بخش شامل خیرین سلامت، سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه سلامت و اداره SDH (مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت) مشغول کار است تا در جهت اجتماعی کردن سلامت اقدام نماید.
دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: یکی از وظایف امور مشارکت‌های اجتماعی این است که خیرین سلامت و سازمان‌های مردم‌نهاد را به سمت حوزه‌های سلامت سوق داده و از فعالیت‌های خیرخواهانه آنان برای مشارکت در کارهای بهداشتی و درمانی دعوت نمایند.
وی تصریح کرد: بخش کوچکی از وظایف تأمین سلامت بر عهده وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی است اما بخش زیادی از آن مربوط به سبک زندگی مردم و نیز همکاری‌های بین‌بخشی است که مربوط به حاکمیت بوده و ادارات باید بدانند چگونه برنامه‌ریزی کنند تا تأمین سلامت را در برنامه کاری خود قرار دهند.
در این نشست که به‌منظور هماهنگی در خصوص اقدامات هفته سلامت 97 برگزار شد دکتر حیدر عزیز نژاد قائم‌مقام رییس دانشگاه در امور مشارکت‌های اجتماعی، مهندس محمدرضا حاجیونی مدیر توسعه و تأمین منابع فیزیکی و امور عمرانی و تجهیزاتی دانشگاه ،مهندس سید محسن هاشمی مدیر فرهنگی معاونت دانشجویی فرهنگی ،حمیدرضا رصافیانی مدیر گروه آموزش وارتقا سلامت معاونت بهداشتی وکارشناسان سایر معاونت‌ها حضورداشته و نظرات کارشناسی خود را برای برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های این هفته ارائه دادند.
اول تا هفتم اردیبهشت‌ماه به‌عنوان هفته ملی سلامت با شعار "سلامتی برای همه: پوشش همگانی سلامت برای همه، در همه‌جا " نام‌گذاری شده است.

انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     هفته.سلامت     سیدمجید.حسینی     دکتر.حیدر.عزیزنژاد        

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >